דעת יחיד: קולט לנשיאות
דעת יחיד: קולט - לנשיאות

שוקה עלימה - קבוצת שילר, שירה חיים


ח"כ קולט אביטל

 

קולט אביטל תרענן את מוסד הנשיאות ותצעיד אותו בדרך אחרת * התגייסו לבחירתה

 

בעוד זמן קצר נהיה שותפים לבחירת נשיא המדינה בכנסת ישראל, והפעם אל לנו להתמהמה: עלינו לצאת בקריאה חד-משמעית לבחירתה של דמות שעליה תהיה הסכמה רחבה שהיא ראויה לתפקיד ושאנחנו ראויים לכך שהיא תייצג אותנו.

 

קולט אביטל מביאה עמה לא רק ניקיון כפיים, אלא גם יכולת לרענן את מוסד הנשיאות ולהצעידו בדרך אחרת, שבה כל חלקי העם - נשים וגברים, דתיים וחילוניים, יהודים וערבים - ירגישו שהם מיוצגים בכבוד. היא תביא עמה ניחוח של פתיחות, של הקשבה, של סובלנות, של שיח ציבורי שונה. היא אינה "גנרלית" ואינה יכולה להתפאר בניצחונות בשדה הקרב; היא אזרחית והיא אישה, ואת ניצחונותיה השיגה בקרבות הקשים עם דעת הקהל בעולם. היו אלה ניצחונות בגיוס תמיכה פוליטית ומשאבים כלכליים בין מנהיגי העולם; של פיתוח קשרים עם מדינות שלא הכירו בישראל קודם לכן; של החזרת האנוסים לחיק היהדות. קולט אכן מביאה עמה קריירה ארוכה ומוצלחת בשירות החוץ, וקשרים טובים עם מנהיגי העולם בימינו. היא מביאה הבנה עמוקה לעולם היהודי בתפוצות, שגם עבורו מהווה הנשיאות סמל.

 

מאז נכנסה לפוליטיקה, ייצגה קולט את ערכי תנועת העבודה בנאמנות ובחריצות. ללא התלהמות, בהגינות ובאומץ, פילסה לה דרך במקומות בהם נכשלו אחרים לפניה: במאבק עיקש עם עולם הבנקים ועם הממשלה בתביעה להחזיר לקורבנות השואה את הכסף שבחשבונות הבנקים ואת הרכוש אותו סירבו להחזיר במשך שנים רבות; בהעברת חוקים המסייעים לשכבות החלשות בחברה; בעבודה לטובת ציבור העולים ובסיוע לתנועה הקיבוצית. על מנהיגי התנועה הקיבוצית לצאת בקריאה לבחירתה ולהשפיע על חברי הכנסת במגזרים השונים - בנחישות, מתוך אמונה כי קולט תמלא את התפקיד בממלכתיות, ברצינות וביושר ציבורי. אנחנו, חברי מפלגת העבודה, לא יכולים להרשות לעצמנו ליפול פעם נוספת בבחירה שלנו. הבחירה בעמיר פרץ לראשות המפלגה הייתה ניסיון שאת מחירו משלמים היום לא רק חברי המפלגה כי אם עם שלם. אני קורא לכל חברי התנועה הקיבוצית להתגייס לבחירתה של קולט אביטל לתפקיד נשיאת המדינה הבאה של ישראל.

 

נשיאה לישראל

שירה חיים

 

התנועה הציבורית "נשיאה לישראל" נוסדה על-ידי קואליציה של ארגוני נשים וארגונים חברתיים. "נשיאה לישראל" אינה מריצה מועמדת מסוימת, אלא מקדמת את בחירתה של אישה לנשיאות, ותוך כדי כך מעודדת נשות ציבור להגיש את מועמדותן לתפקיד זה - מתוך תקווה כי הנשים, המאמינות בהפיכתו של המשכן לבית בטוח ופתוח, דמוקרטי וייצוגי לכל המגזרים והמגדרים בחברה, אכן יתמודדו על הנשיאות.


לרכישת מנוי ל"הקיבוץ" התקשרו 03-9309111 

 


מסמכים חדשים בעיתונות תנועתית וכלליתעיתונות קיבוצית


גיליונות אחרונים
ארועים קרובים