רשת החינוך שלנו - מי ירים בתנועה הקיבוצית את רעיון "רשת החינוך הכפרי"? בצמרת הפוליטית כבר יש לו אוהדים
רשת החינוך שלנו

דורון מור, מרחביה, לשעבר מנהל מחוז הצפון של משרד החינוך


מי ירים בתנועה הקיבוצית את רעיון "רשת החינוך הכפרי" * בצמרת הפוליטית כבר יש לו אוהדים

 

קראתי בעניין רב את מאמרו של שלמה גלזר "מנוף החינוך" (הקיבוץ ,6.10) ולא זו בלבד שהזדהיתי עם דבריו, אלא אפילו נזכרתי בהצעה מעשית ומפורטת שהעליתי בשעתו (בעקבות דו"ח "ועדת דברת") בפני גורמי התנועה הקיבוצית להקמת "רשת לחינוך כפרי" שתכלול את מוסדות החינוך של התנועה הקיבוצית ותנועת המושבים, מגיל  0 ועד אחרי המכללות האקדמיות לחינוך. בעניין זה נפגשתי עם כמה וכמה אנשי חינוך, כולל מתן וילנאי ויולי תמיר, שהיו אז עדיין באופוזיציה, וכולם התלהבו מהרעיון - למעט... אנשי התנועה הקיבוצית עצמם.

 

לאחרונה נפגשתי עם שרת החינוך יולי תמיר בעניין אחר (אחרי מלחמת לבנון השנייה פנה אלי מנכ"ל משרד החינוך שאסייע בהתנדבות בהכנת מערכת החינוך בקריית-שמונה לפתיחת שנת הלימודים, ובמסגרת זו נפגשתי גם עם המנכ"ל וגם עם השרה), והיא ביוזמתה פנתה אלי והזכירה לי את הרעיון, גם אמרה שהיא בהחלט תומכת בכך - אלא שאנשי התנועה הקיבוצית הם שצריכים להביא בפניה את היוזמה ולהצטרף אליה.

 

אינני יודע מי וכיצד יכול לחזור ולהרים את הרעיון מתהום הנשייה - אבל כמו שהיה אומר אבא שלי, שהיה גם כוורן במקצועו: "שלח לחמך על פני המים כי ברוב הימים תמצאנו והנה הוא מרוח בדבש"...


 


מסמכים חדשים בעיתונות תנועתית וכלליתעיתונות קיבוצית


גיליונות אחרונים
ארועים קרובים