מסכת אנושית מרגשת - היחס החם למפוני הצפון ב"כפר הנופש מעגן"מסכת אנושית מרגשת

גלית שרף, סאסא


את הסיפור הזה אני כותבת על שפת הכנרת, ב"כפר הנופש מעגן" או "מעגן עדן", כמו ששרים כאן כל ערב. וזה באמת גן עדן. הגעתי הנה בגלל המלחמה.

 

אני חברת קיבוץ סאסא, מקום שהיה בקו הקטיושות. יש לנו מפעל שאי אפשר היה להפסיק את הייצור בו למרות המלחמה ועובדיו, תושבי יישובי הסביבה, יהודים וערבים, דרוזים וצ'רקסים, עזבו את בתיהם מאימת הקטיושות דרומה.

 

הנהלת המפעל, מתוך דאגה למשפחות העובדים וכדי להמשיך את העבודה במפעל, שכרה ארבעה כפרי נופש סביב הכנרת ושיכנה בהם את עובדי המפעל ובני משפחותיהם.

 

בילינו כאן ארבעה שבועות. חגגנו ימי הולדת ו-3 לידות. תמכנו במשפחות ששכלו את יקיריהן, היינו עדים לגילויים מרגשים של עזרה הדדית, תמיכה, התחברויות של נשים וילדים שלא הכירו אחד את השני, עד שנעשו שותפים לאותו גורל. נארגה כאן מסכת אנושית מרגשת בין אנשים שנכפתה עליהם חופשה קרוב לבית וכל כך רחוק ממנו, אנשים שדאגו לבני זוגם שעשו יום יום את הדרך לעבודה בסאסא בצל הקטיושות, שדאגו לבתיהם, לקרוביהם שנשארו בקו האש, ולאלה שהיו מפוזרים בארץ.

 

כאן בכפרי הנופש פגשנו חבורה של אנשים מופלאים, שעשו כל מה שביכולתם כדי לעזור, לתמוך, לייעץ, לתת תחושת בית ושייכות. החל במנקות מערב אל שיבלי, דרך עובדי חדר האוכל, הקבלה וההנהלה. אין מילים בפי לתאר את היחס האנושי החום והאהבה שהרעיפו עלינו.

 

מגיע למקומות היפים האלה שיש בהם אנשים כל כך יפים שפתחו את לבם אלינו, שיקבלו את הפרסום המגיע להם. וגם למטיילים הרבים שיחזרו לטייל מגיע לקבל את היחס שאנחנו קיבלנו כאן.אין אתר הקיבוצים אחראי לכתבות ולתגובות הקוראים

מסמכים חדשים במדור דעת אורחים - עיתונותעיתונות קיבוצית


גיליונות אחרונים
ארועים קרובים