האם נסתיימה המלחמה? הפערים החברתיים יפוררו את החברה הישראלית. בכך תתגשם מטרת האיסלאם לנקות את האזור מכל יישות דתית אחרתהאם נסתיימה המלחמה?

יוסי ברג

 


המלחמה שנסתיימה זה עתה בלבנון, הייתה למלחמה השלישית בקרב על התרבות שתשרור בעולם לעתיד לבוא. בניסיונו של העולם המערבי להדוף התקפותיו של האיסלאם הקיצוני על צורותיו השונות, בדרך להשלטת דרכו על כדור הארץ, משתמש המערב במיטב כלי הנשק שבמחסניו. כל אלו לא יכלו, עד כה, לאיש האיסלאם המצפה לאושר רטרואקטיבי לאחר מותו. אימהות השמחות על מות בניהן/בנותיהן, הן כלי נשק ההופך על פניהם את חוקי הפסיכולוגיה המוכרים לנו, ועושה את בסיס שדה המערכה שונה מזה המוכר עד כה .

 

המערכה הראשונה בקרב על ההגמוניה בעולם, הייתה (ועודה) באפגניסטן. שתי מעצמות העל, קודם רוסיה ואח"כ ארה"ב, נכשלו שם כשלון מהדהד. המערכה השנייה, הייתה והנה עיראק.

 

כמויות עצומות של חימוש מונחה-מדויק ששוגרו על-ידי האמריקנים, הביאו להכרעה מוחצת של השלטון בעיראק. ההמשך הוא סיפור של שפיכות דמים שסופה אינו נראה באופק.

 

המערכה השלישית, היא זו שלנו. שוב אותו דפוס פעולה: קבוצת אנשים (חיזבאללה) ששמה ללעג את השלטון המרכזי (ממשלת לבנון). היא משתלטת על שטחו והופכת אותו כבסיס לפעילות.

 

שוב יכול האיסלאם לסמן לעצמו הצלחה גם במערכה זו. גם הפעם ניצח האדם מקדש המוות את האדם מקדש החיים על חימושו המתוחכם. התברר לפתע כי כיבוש ושליטה על שטח אינם מספיקים עוד לשם הפסקת פעולות האויב. החיזבאללה יתוגבר במהירות בכוח אדם ואמל"ח על-ידי מדינות אלו וישוב להיות חזק ומנוסה משהיה, מוכן לניסיון התגרות הבא.

 

ובאשר לנו, וליכולתנו להמשיך לקיים לאורך זמן ריבונות יהודית בארץ אבותינו. מיום שקמה המדינה, הלך והתפתח בישראל פער חברתי שמאיים על קיומה של חברה סולידרית מלוכדת. בגלל המלחמה, בשלוש השנים הבאות, כל מי שיעז להזכיר את מצב העוני בישראל, יזכה לתשובת שר כזה ואחר: "מה, לא שמעת שהייתה כאן איזו מלחמה בצפון?" שוב ישתמשו בדירוג חברות האשראי הבינלאומיות, ככלי קביל לחוסר טיפול בנושא החברתי. סבלנותם של חלקים גדולים באוכלוסיית המדינה הולכת ואוזלת. הייאוש וחוסר התקווה הם מנת חלקם של רבים. מצב זה הוא הניצחון האמיתי של האיסלאם בניסיונו המתמשך לנקות את הים הערבי - מהאוקיאנוס ההודי עד לאוקיאנוס האטלנטי - מכל יישות דתית אחרת, כלומר הגשמת חלומם ולהשליכנו לים.אין אתר הקיבוצים אחראי לכתבות ולתגובות הקוראים

מסמכים חדשים במדור דעת אורחים - עיתונותעיתונות קיבוצית


גיליונות אחרונים
ארועים קרובים