רק מרידור יכול

שבתאי אבני, געש


בעקבות המלחמה, חילופי הגברי בצמרת חיוניים ביותר - תנו לדן מרידור את תיק הביטחון

 

איש מאתנו לא מפקפק שאנו נכנסים לאחת התקופות הסוערות בחיינו בעקבות תוצאות מלחמת לבנון השנייה. הזעזוע הפוקד אותנו הוא עמוק וכואב, ואנו נמצאים רק בראשית הדרך לחשבון הנפש בנושא הניהול - בכל הדרגים - ותוצאות המלחמה.

 

מתוך התמונה הזאת מזדקר באופן ברור כישלונו של הדרג המדיני: חוסר ניסיון והעמדת מטרות שאפתניות, שלא ברור היה כיצד יוגשמו. ברשימה הזאת תופס עמיר פרץ מקום נכבד, אבל לזכותו ייאמר שבתור איש שבא ממערכות המאבקים הסוציאליים, הזמן הקצר שבין מינויו לתפקיד לבין פרוץ הקרבות לא אפשר לו ללמוד ולהתעמק בנושא. כאן הכשל הגדול הוא של המערכת הפוליטית בתקופת הקמת הממשלה הנוכחית - שלא הבינה את הצורך להקים ממשלה חסינה המסוגלת לתפקד מייד בכל התחומים. חלוקת התפקידים נעשתה לא בהתחשב בצרכים הלאומיים אלא רק באינטרסים של פוליטיקאים קטנים. על זה חייבים לתת את הדין האחראים - ראש הממשלה, שר הביטחון והרמטכ"ל - כלקח מהמחדל ומתוצאותיו.

 

בתהליך המתבקש של רה-ארגון הממשלה וחלוקה מחודשת של תפקידים, חילופי הגברי במשרד הביטחון חיוניים ביותר. בראשו חייב לעמוד איש - אזרח - בעל ידע, ניסיון ומעוף, המסוגל להתמודד מול אתגרי העתיד, תוך פרספקטיבה אסטרטגית נכונה. האיש הנכון הוא דן מרידור. התנועה הקיבוצית, שתרמה במערכה הזאת את תרומתה הכואבת והטרגית, חייבת להשמיע את קולה כעת, למען נוכל להיות בטוחים, בעתיד, שאנו מעמידים את מיטב בנינו בידיים נכונות.אין אתר הקיבוצים אחראי לכתבות ולתגובות הקוראים


תגובות למאמרמסמכים חדשים במדור דעת אורחים

עיתונות קיבוצית


גיליונות אחרונים
ארועים קרובים