השקט המוזר - המלחמה השאירה אותנו עם חלל גדול בלב ועם תחושות משתנות של חוזק וחולשה


השקט המוזר

סימה טלמון


המלחמה השאירה אותנו עם חלל גדול בלב * ועם תחושות משתנות של חוזק וחולשה

 

שקט מוזר ובלתי-סביר משתרר מסביב. נדמה שזה שקט משקר, שקט שעוד מעט יופר על-ידי יללת הסירנות. תחושה של חשדנות וחוסר-ביטחון מאפיינת את היום הזה, היום שאחרי. מנסים לשמור על שגרת ספיגה. ככל שהזמן חולף מתרגלים לשקט ומעזים יותר ויותר להתרחק מהממ"דים.

 

מלחמת לבנון השנייה השאירה אותנו עם חלל גדול בלב, עם תחושות משתנות של חוזק וחולשה. מצד אחד - תחושת הצלחה בהתמודדות עם ימי החירום, התעלות רוח מול היכולת שלנו לקיים חיים תחת אש, להמשיך את העבודה בתעשייה ובענפים חיוניים נוספים; וממול - תחושות עצב עמוק לנוכח האובדן הנורא של חיי אדם.

 

במהלך ימי המלחמה פטפטו את עצמם לדעת אמצעי התקשורת, עד בחילה. אנחנו, שכל כך צמאנו לכל מילה מנחמת ולכל שביב של מידע, שיתפנו פעולה עם תוכניות הטלוויזיה וצפינו, צפינו וצפינו, עד שכבר אי-אפשר היה לעכל ולספוג. בעיקר התקוממתי לשמע הביקורת שנשלחה מהאולפן הממוזג, בשעה שחיילינו הקיזו את דמם על אדמת לבנון. אם צריכה לקום ועדת חקירה, עליה לעסוק במי שאפשר, בימים הקשים ביותר, להכביד על צה"ל ומפקדיו בביקורת שאין לה מקום אלא רק בתום הקרבות.

 

נקווה לשקט ולחזרת החיים לקדמותם, עם הישגים ראויים של צה"ל, שיצרו מציאות חדשה במזרח התיכון - כפי שהבטיח ראש הממשלה, אהוד אולמרט. נקווה שכל החיילים יחזרו בשלום לגבול ישראל לאחר השלמת המשימות ושישרור לפחות שקט, אם לא שלום.אין אתר הקיבוצים אחראי לכתבות ולתגובות הקוראים


תגובות למאמרמסמכים חדשים במדור דעת אורחים

עיתונות קיבוצית


גיליונות אחרונים
ארועים קרובים