תושבי מוא"ז מגידו עומדים לחסום את כביש 66 - כביש הדמים המחבר את צומת התשבי עם צומת מגידותושבי מוא"ז מגידו עומדים לחסום את כביש 66

אורית פראג


"לא נותר לנו אלא להפגין ולפעול לחסימת הכביש", אמר ראש המועצה האזורית מגידו חנן ארז (מזרע) בהתייחסו לכביש הדמים, כביש מס' 66. הכביש הנמשך מצומת התישבי (בואכה יקנעם) לצומת מגידו, הפך לכביש דמים בשנה האחרונה, וכבר גבה 13 קורבנות.

 

השבוע אירעו שלוש תאונות רק בקטע כביש זה עם פצועים רבים והרוגה אחת, דוברת גרשוני, בת 30, אם לשני ילדים קטנים ממדרך עוז. "לפני שנה נהרגה משפחה שלמה, הורים ופעוטה מקיבוץ הזורע, וכותרות העיתונות זיעזעו מדינה שלמה, ומה קרה מאז? כלום!" אומר ארז בכעס.

 

מאז נפתח כביש 6 בצומת ברקאי, הפך נתיב כביש 66 לאחד הנתיבים העמוסים המובילים אל כביש ואדי ערה והמחברים את כביש 6 עם אזור העמקים המערביים. כביש 66 נשאר כביש צר בעל תחזוקה רעועה, ואינו מתאים כלל לעומס כלי הרכב הנכפה עליו בכל יום. בעקבות כך הפך הכביש מועד לתאונות דרכים המתרחשות בו כמעט מדי יום ביומו.

 

הנפגעים העיקריים מכך הם תושבי האזור הגרים ביישובים הסמוכים לכביש ויוצאים בכל יום למחוז חפצם. "מבחינתם היציאה לכביש היא כמו משחק רולטה, בידיעה שהסכנה אורבת להם בכל יציאה מתחום מגוריהם", אומרת יעל ברניר (רמות מנשה) דוברת המועצה האזורית מגידו. 

 

ראש המועצה ארז פנה לשר התחבורה הנוכחי ולקודמיו בתפקיד לפתור את בעיית הכביש במהרה, ומשרד התחבורה עדיין לא עשה דבר בעניין. לדברי ברניר גם מע"צ הגוף האחראי לתחזוקת הכביש והרחבתו נמנע מלפעול בשל היעדר תקציב.

 

משטרת התנועה תגברה בשנה האחרונה את נוכחותה בכביש, אך נראה שאין בנוכחותה מענה מספק לבעיה הקשה. "התוואי כפי שהוא היום לא יכול להכיל את עומס התנועה ומורכבות הנסיעה היומיומית". אמר ארז ראש המועצה.

עיתונות קיבוצית


גיליונות אחרונים
ארועים קרובים