גנבים בנגב - בגלל מכת הגניבות הקיפו עצמם קיבוצי הנגב בתעלות עמוקות, סוללות עפר, שומרים חמושים וכלבי תקיפה
גנבים בנגב

צבי אלוש, "ידיעות אחרונות"

 

בגלל מכת הגניבות הקיפו עצמם קיבוצי הנגב בתעלות עמוקות, בסוללות עפר, בשומרים חמושים ובכלבי תקיפה * מי יצילנו


תעלות נ"ט, סוללות עפר, שומרים חמושים, כלבי תקיפה ומארבים מסביב לשעון. זה איננו תפריט האבטחה של הכור האטומי. כך נראית היום שגרת החיים בחלק מקיבוצי הנגב. הסיבה: אוזלת היד של המשטרה וכוחות הביטחון, ותעוזתם הגוברת של הגנבים.

 

וזה לא הכול. לאחרונה הוצבו מסביב ליישובים שומרים חמושים, מלווים בכלבי תקיפה חדי שיניים. וזה עובד: קצין הביטחון של קיבוץ צאלים, ניקי לוי, מספר שמאז הוקמו מסביב לקיבוץ סוללות עפר חלה ירידה חדה במספר גניבות הרכב. אבל בכך לא נפתרה הבעיה לגמרי. הגנבים, שהכניסה ליישובים נסגרה בפניהם, שינו טקטיקה והחלו לגנוב מהשדות. "הם עוקרים כל מה שזז", מספר לוי. "צינורות, מערכות בקרה וצינורות השקיה. מדובר בנזק של הרבה מיליונים". אבל גם לכך נמצא פתרון. הקיבוץ הקיף את השדות בסוללות עפר גבוהות. "השלב הבא יהיה הזרמת מים והכנסת תנינים לתעלות", אומר הקב"ט לוי, בחיוך מריר.

 

גם סביב קיבוץ רביבים הוקמו סוללות עפר ותעלות נ"ט, ולאחרונה אישר ראש המועצה האזורית רמת-נגב, שמוליק ריפמן (רביבים), גם לקיבוץ טללים להקיף את עצמו בסוללת עפר. מסכם ראש המועצה האזורית אשכול, אורי נעמתי (רעים): "המשטרה היא שצריכה להילחם בגנבים, לא החקלאים".

 


 


מסמכים חדשים בעיתונות תנועתית וכלליתעיתונות קיבוצית


גיליונות אחרונים
ארועים קרובים