דן ונען נפרדים - קיבוץ דן יוצא מהשותפות והבעלות ב"נען-דן השקייה"דן ונען נפרדים

יעקב לזר


לנען דן

הצבעת קלפי בקיבוץ דן אישרה ביום חמישי שעבר מיזכר הבנות שעניינו יציאת קיבוץ דן מהשותפות והבעלות ב"נען-דן השקייה"

 

הצבעת קלפי בקיבוץ דן, אישרה ב-2 בנובמבר ברוב קולות מיזכר הבנות העוסק ביציאת קיבוץ דן מהשותפות והבעלות באגודה שיתופית חקלאית "נען-דן השקייה". לפני כן נמסר לחברים על-ידי רם וידן, מנהל העסקים בקיבוץ נען, דין וחשבון על התהליך בו מצוי המו"מ להכנסת משקיע או שותף ל"נען-דן השקייה", ונמסר כי "כאשר יבשילו התנאים" יתקיימו דיונים ציבוריים לקבלת החלטות. 70% מהבעלות ב"נען-דן השקייה הם של קיבוץ נען, ו-30% של קיבוץ דן.

 

אבי בן צבי, מרכז המשק בדן: "התקיימו דיונים ממושכים בין דן לנען ושני הצדדים הגיעו למסקנה משותפת שטוב יהיה אם ניפרד. הגענו להסכמים על המתווה שבו תתבצע היציאה מהשותפות והוא קיבל אישור בנען, בדן, וב'נען-דן השקייה'. עכשיו צריך לגבש את המתווה להסכמים מפורטים".

 

בסופו של ההליך יישאר מפעל ההשקיה בבעלות קיבוץ נען בלבד, אתר החברה בקיבוץ דן ימשיך לפעול ולהעסיק חברי דן ועובדים נוספים. הכוונה לסיים את פירוק השותפות עד סוף השנה".

 

מקור אחר בדן מסר שהמוצרים של נען בתחום ההמטרה הם ישנים, והיתרון שלהם אמור היה להיות בתחום צנרת הטפטוף, אלא שהם לא הצליחו לפתח מוצר מצליח בשוק. מזה זמן רב היו אנשים רבים בדן שטענו כי למעשה המיזוג עם דן הוא טוב לנען אבל לא טוב לדן, ובדיעבד מתברר שמבחינת דן זו הייתה עסקה בלתי מוצלחת.

 

הכנסת שותף או משקיע ל"נען-דן" נבחנת כבר זמן מה, לאור מצבה של החברה. בדיווח לחברי נען נמסר על התקדמות בנושא זה במטרה להכניס לחברה הון חיצוני שיאפשר המשך התפתחותה ושגשוגה. לחברים נאמר כי נבחנה אפשרות של יציאת קיבוץ דן מהשותפות ורכישת חלקו וחלק נוסף מקיבוץ נען על-ידי משקיע/שותף.

 

בחודש שעבר נמסר כי חברת נטפים פתחה במגעים לרכישת חברת "נען-דן השקייה" תמורת 150 מיליון שקל.

 

וידן העדיף בשלב זה שלא להגיב. מנכ"ל "נען-דן השקייה" דוד נועם, נמצא בחו"ל ולא ניתן היה להשיג את תגובתו.

עיתונות קיבוצית


גיליונות אחרונים
ארועים קרובים