נזק כבד לקיבוצי הר מנשה בשל הברדנזק כבד לקיבוצי הר מנשה בשל הברד

נחמן גלבוע


מכת ברד שנמשכה מספר דקות ביום חמישי שעבר, הסבה נזקים למספר קיבוצים במועצה האזורית מגידו. "הברד פגע לנו בכל המרפסות של החברים", מספרת מנהלת הקהילה של רמות מנשה, גאולה לנדר, "חורר את כיסוי הפלסטיק הגלי במרפסות, ניפץ קולטי שמש, ניקב תריסים פלסטיים, ואפילו פגע במכוניות. התקלקלו גם מכונות כביסה ויבשנים שעמדו על המרפסות".

 

חברי רמות מנשה ורכושם מבוטחים באמצעות מס הקהילה, וכבר נעשתה פנייה לחברת הביטוח לאמוד את הנזקים.

 

גם בדליה עוד לא נרגעו מהמכה שנחתה עליהם. "נחתו פה גושי ברד בגודל של אגרוף", מתאר מזכיר הקיבוץ, גיל מור. "כל הגגות מהפלסטיק חוררו לגמרי, רשתות נקרעו, במכוניות נוצרו שקעים בפח. הגג של מחלקת האריזות הקטנות במפעל הפך למסננת, וכך קרה גם לסככת האופניים בכניסה לכלבו. רעפים נשברו פה ושם. אצלי בבית יש חלון שקוף בעליית הגג שנותן אור ואוויר. החלון הזה נסדק ואצל אחרים נשבר. כמובן שזה הוריד ענפים וכל הכבישים התמלאו בעלים.

גם בחקלאות היו נזקים. החלקה הצפונית של האבוקדו נפגעה קשה".

 

כבר ביום חמישי אחר הצהריים הגיע לדליה שמאי של ביטוח חקלאי, והוא המשיך השבוע לעבור בכל בית ולאמוד את הנזקים. בינתיים עוד לא סוכם היקף הפיצוי שיתקבל. בדליה עוד זוכרים את השיטפון שכיסה בסחף את בריכת השחייה בחורף שעבר, ועוד יותר מזה את הסופה הקשה שפקדה אותם לפני 20 שנה, העיפה גגות שלמים ועקרה עצים על שורשיהם.

עיתונות קיבוצית


גיליונות אחרונים
ארועים קרובים