נטפים תרכוש את נען דן?נטפים תרכוש את נען דן?

יעקב לזר


חברת נטפים, בבעלות הקיבוצים חצרים (44%), מגל (26%) ויפתח (10%), וחברת מרקסטון טנא (20%), מנהלת מגעים לרכישת חברת נען-דן תמורת 150 מיליון שקל

 

נטפים היא החברה הגדולה ביותר בעולם בתחום ההשקיה בטפטוף. מחזור המכירות שלה ב-2005 היה 347 מיליון דולר, והרווח 22 מיליון דולר. חברת נען-דן (נען 70%, דן 30%), עוסקת בתחום הטפטוף וכן במוצרי השקיה בהמטרה ובהתזה, מחזור המכירות שלה ב-2005 מוערך ב-75 מיליון דולר, והיא סיימה את השנה הזו ללא רווח.

 

העיתון The Marker שדיווח על העסקה, מסר כי רכישת נען-דן תספק לנטפים נוכחות בשוק הספרדי ותחזק את נוכחותה בארצות הברית ובאיטליה. כמו כן מנהלת נטפים מגעים לרכישת חברה הולנדית בשם Revaho, שהיא יצרנית חממות ובנוסף מייבאת ומפיצה מוצרי השקיה. הצעד הזה נועד לחזק את אחיזתה של נטפים בשוק הבריטי, הרומני והקוריאני.

 

נטפים עומדת בפני הנפקה בנסדא"ק במחצית השניה של 2007 לפי שווי של 500 מיליון דולר, והרכישות עליהן מדובר ישפרו את מצבה לקראת המהלך הצפוי. ההערכה היא שאם ההנפקה תצליח, הצעד הבא של נטפים יהיה לנסות לרכוש את פלסטרו גבת. מומחי השוק סבורים כי הממונה על ההגבלים העסקיים תאשר את העיסקה בין נטפים ונען-דן במידה וזו תבשיל, מכיוון שהיא נועדה בעיקר לפעילות בחו"ל.

 

הכנסת שותף או משקיע ל"נען-דן" נבחנת כבר זמן מה, לאור מצבה של החברה. בדיווח לחברי נען נמסר לאחרונה על התקדמות בנושא זה במטרה להכניס לחברה הון חיצוני שיאפשר המשך התפתחותה ושגשוגה. נאמר לחברים כי נבחנה אפשרות של יציאת קיבוץ דן מהשותפות ורכישת חלקו וחלק נוסף מקיבוץ נען על-ידי משקיע/שותף, ושבכל האפשרויות הנבחנות אתר החברה הנמצא בקיבוץ דן ימשיך לפעול ולהעסיק את חברי דן ועובדים נוספים. כמו כן נמסר כי במשא ומתן המתקיים עומדים נציגי נען על המשך העסקת חברי נען במפעל ועל המשך הפעלתו בקיבוץ במתכונתו הנוכחית.

עיתונות קיבוצית


גיליונות אחרונים
ארועים קרובים