אנשי גלאון וקיבוצי הסביבה נגד הקמת אתר אנטנותאנשי גלאון וקיבוצי הסביבה נגד הקמת אתר אנטנות

טל אלמליח


מאות תושבים ביישובי מועצה האזורית יואב, בהם 6 קיבוצים, מתארגנים בחודש האחרון למלחמת חורמה בפיתוח אתר תקשורות ובו אנטנות רבות, שעתיד להתחיל להבנות בקרוב. ב-26 באוקטובר יתקיים בקיבוץ גלאון כנס תושבים לתמיכה במאבק.

 

האתר בו מתוכננות להיבנות האנטנות היה שייך בעבר לחברת בזק, ולפני 3 שנים פורק. כעת חברת תקשורת גדולה קיבלה היתר להקים מחדש אנטנות במקום, ותושבי המועצה, בראשות חברי קיבוץ גלאון, מתנגדים לכך בתוקף. "אנחנו לא יכולים להוכיח שיש פה סכנת סרטן, אבל אין אף גורם שיכול להבטיח שהאנטנות האלה לא מסכנות את הבריאות של התושבים", אומר יהודה נובוגרוצקי, ראש צוות איכות הסביבה של גלאון שמוביל את המאבק. לדברי נובוגרוצקי, איש חשמל במקצועו, הסכנה הנשקפת מהאנטנות משתנה מאנטנה אחת לשנייה ומשימוש זה לאחר ותלויה בסוגי התדרים השונים בהן משדרות האנטנות. "לא נוכל להיות עם אצבע על הדופק על מה שמתרחש באתר ומה עושים שם, ובטח שאסור לסמוך על גורמי האכיפה שתביא החברה עצמה", הוא אומר.

 

אנשי גלאון החתימו בחודש האחרון מעל 600 איש מהאזור על עצומה הקוראת למניעת הקמת האתר. "המועצה שלנו ליברלית מדי ואנחנו הופכים להיות אטרקטיביים לכל מיני חברות שרוצות להקים כאן דברים כאלה", אומר נובוגרוצקי. "המועצה מקימה גם אתרי אשפה ארציים בשטחה, אצרי איגרת מי שופכין בתי קברות, ואנחנו מאוד לא מרוצים מהכיוון שהאזור הולך בו. מישהו עושה מכירת חיסול לאזור הזה".

 

מהמועצה האזורית נמסר בתגובה שהיא מאשרת את הקמת האתר כל עוד הוא עומד בתקנים שקבע המשרד לאיכות הסביבה.
עיתונות קיבוצית


גיליונות אחרונים
ארועים קרובים