תיירני הגליל העליון דורשים פיצוי על אובדן הכנסות

יעקב לזר


חדרי האירוח בקיבוצי הגליל העליון מפסידים עקב המצב כמיליון שקל כל שבוע. ללא פיצוי הולם, הענף לא ישרוד

 

קריאה לממשלת ישראל להכריז על מבצע "שכר הולם" באזור הצפון, יצאה מכנס חירום שהתקיים בכפר הנופש גונן, בהשתתפות עשרות מתיירני הגליל העליון. תיירני הגליל דורשים מממשלת ישראל להעניק להם פיצוי בגין אובדן ההכנסה הנובע מביטול הזמנות קיימות ואובדן הזמנות חדשות, עקב המלחמה המתמשכת כנגד החיזבאללה.

 

דובי בנארי, מנכ"ל מלון "פסטורל" בכפר בלום, אמר בכנס כי לא ייתכן שאנשים חיים במקלטים ונפגעים כלכלית בחודשים שהינם שיא התיירות, ולא מתקיימת הכרזה ממשלתית על עת חירום.

 

התארגנות התיירנים בנושא זה הינה לאור ניסיון קודם בו ניצבו בפני התנהלות בירוקרטית ארוכה ומתישה לקבלת פיצויים הולמים. בנארי אמר כי התיירנים יעבירו בכל שבוע טבלה מסודרת למס רכוש, ובה מצב הביטולים וגובה ההפסדים.

 

תיירני הגליל העליון דיווחו בכנס על אובדן מלא של כל ההכנסות לשבועיים האחרונים של חודש יולי כולל ביטולים לחודש אוגוסט. "חודשי יולי אוגוסט הינם מקור החמצן של התיירות בגליל, זוהי שיא העונה. כאשר ישנה פגיעה בחודשים אלו, ענף התיירות לא יוכל להחזיק מעמד את חודשי החורף. בניגוד לענפים אחרים הפגיעה בענף התיירות הינה קשה ומיידית", אמר בנארי.

 

מאיר (כושי) לוי, יו"ר פורום תיירני הגליל העליון ומנכ"ל כפר הנופש גונן שיזם את הכנס, אמר בכנס כי ההפסדים לתיירות הם כ-600 אלף שקל לשבוע לכל מלון. חדרי האירוח בקיבוצי הגליל העליון מפסידים עקב המצב כמיליון שקל כל שבוע.

 

לוי ציין כי במידה ויימשך המצב הנוכחי, ישנה סכנה גדולה לקיומו של פסטיבל ימי המוזיקה בגליל העליון, ואתו הפסד לתיירנים אשר נהנים בתקופה זו מתפוסה גבוהה במיוחד. הוא פנה לשר התיירות בבקשה להגיע בדחיפות לביקור בגליל העליון בכדי לחוש את המצב בזמן אמת ולבדוק אפשרויות סיוע לתיירנים.
עיתונות קיבוצית


גיליונות אחרונים
ארועים קרובים