עסקה טובה במצר

יעקב לזר


גאון אגרו נכנסת לשותפות במצרפלס. 33.5 מיליון שקל תמורת 25.1% מהמפעל

 

הסכם הבנות על שותפות בין מפעל מצרפלס מקיבוץ מצר ובין החברה הבורסאית גאון אגרו, נחתם בימים אלה. על פי ההסכם תכניס גאון אגרו לשותפות סכום של 33.5 מיליון שקל תמורת 25.1% משווי המפעל, המוערך ב-100 מיליון שקל. לגאון אגרו תינתן אופציה לרכישת 11% נוספים במחיר שנקבע מראש (28.4 מיליון שקל).

 

מנכ"ל מצרפלס, ראובן שריג, אמר כי המו"מ בין שתי החברות נמשך זמן קצר יחסית, כחודש וחצי, והתנהל ברוח טובה. על הכניסה למהלך החליט הדירקטוריון של המפעל ואחר כך אישרה אותו ההנהלה הכלכלית של הקיבוץ. עתה ניגשים שני הצדדים לניסוח החוזה ביניהם, הליך שצפוי להימשך זמן רב יותר. בסופו של דבר יובא החוזה לאישור אסיפת החברים במצר, וסעיף מיוחד הוכנס בנושא זה למזכר ההבנות.

 

הסכום הכספי שיתקבל מיציאת השותפות יוקדש ברובו להמשך התפתחותו של המפעל וחלקו יועבר לבעלים. "אני מעריך, שבכימיה שנוצרה בינינו נוכל לחצות את עניין החוזה בשלום", אומר שריג, "בינתיים העסקה נראית טובה לנו וטובה להם".

 

מצרפלס עוסקת בייצור טפטפות, מערכות השקייה וצינורות להשקיה ולתקשורת. ב-2005 היה המחזור של החברה 127 מיליון שקל והרווח הנקי 9.5 מיליון שקל. גאון אגרו תעשיות היא חברה השייכת לגאון אחזקות בראשות בני גאון והיא מרכזת את הפעילות בתחום המים של הקבוצה. גאון אגרו מחזיקה בצינורות המזרח התיכון, פלסים, ויה מאריס, ועוד.עיתונות קיבוצית


גיליונות אחרונים
ארועים קרובים