מכת גניבות הרכב בקיבוצים נמשכת

טל אלמליח


שיטות מתוחכמות ופשיטות על ארון המפתחות מאפשרות לגנבים לגלח את מלאי כלי הרכב של הקיבוצים

 

מכת הגניבות בקיבוצים נמשכת. גנבי הרכב הגיעו השבוע גם לקיבוץ בית אלפא וגם לעין חרוד מאוחד ובשניהם זאת כבר גניבה נוספת בסדרה ארוכה של גניבות קודמות. בקיבוץ בית אלפא הושם שומר על מגרש החניה אך ביום ה' האחרון, ניצלו הגנבים הפוגה זמנית בשמירה על מגרש הרכב ופרצו שוב את כספת המפתחות של הרכב. 3 כלי רכב מסחריים נעלמו.

 

דוד ארבל, רכז הביטחון של בית אלפא, מספר כי מכת הגניבות החלה לפני כארבעה חודשים כשקבוצה של גנבים נכנסו לקיבוץ בלילה על ידי פריצה של שער שפונה לשדות, וחדרו לבתי החברים. לאחר מכן פרצו לחדר של ריכוז רכב ורוקנו את ארון המפתחות מתוכנו.

 

בעקבות זאת הציבו שמירה על המגרש המרכזי של הקיבוץ וכן מוט נעילה לכל רכב. אך חודש לאחר מכן שוב נכנסו הגנבים מאותו שער צדדי, כשהם עוקרים אותו ממקומו על ידי רכב אחר שגרר אותו. הגנבים יצאו עם שני רכבים מהשער הפרוץ. ארבל מספר, ששלושת כלי הרכב מסוג טויוטה הוחזר על-ידיהם, בצורה פרטית וללא המשטרה, ואינו מפרט כיצד. עתה עומדים להתקין בבית אלפא מצלמות.

 

שיטת גניבת מפתחות הרכב פעלה גם בקיבוץ עין חרוד מאוחד. שם נגנבו לפני חצי שנה שמונה כלי רכב על ידי פריצה לארון המפתחות. נמרוד כהן, רכז הביטחון בקיבוץ אומר כי לאחר הגניבה הותקן ארון בעל סגירה חזקה יותר והותקנה תוכנה חדשה לניהול מסירת הרכב והוצאת מפתחות מהארון. "חשבנו שאנחנו על הסוס", אומר כהן, ומוסיף במרירות כי השיפורים באבטחה אכן עזרו מאחר וארבע המכוניות שנגנבו מעין חרוד מאוחד לפני שבועיים, נגנבו ללא המפתחות.

 

כהן סבור כי שיטת הפעולה מצביעה על כך שהגניבה הייתה מתוכננת ומוזמנת ומעידה לדבריו, גם על שיתוף פעולה מבפנים. "הרכבים שנגנבו שתי מכוניות מסוג סקודה, וכלי רכב נוספים מסוג פולקסוואגן בורה וטנדר מיצובישי מאגנום, חנו רחוק אחד מהשני. הגנבים וויתרו על רכבים חדשים יותר וכאלה שחנו בסמוך אחד לשני." כהן שוקל כעת להביא בלש פרטי כדי לפתור את התעלומה.
עיתונות קיבוצית


גיליונות אחרונים
ארועים קרובים