משקי קצר

משקי קצר

אריק בשן


רוכשים

 

קרן ההשקעות  ,IGIבבעלות האחים אלי וניר ברקת,  רוכשת, בתמורה ל-4.8 מיליון דולר, % 24 ממניות דגניה סיליקון - מהשותפה הנוכחית, גמול אמגל השקעות. ההסכם מותנה באי-מימוש זכות הסירוב של הבעלים, דגניה ב' (כ-%76),  לרכוש את המניות המוצעות למכירה. המפעל מתמחה בייצור מוצרים רפואיים.

 

גרנות רוכשת מגאון אגרו ומיוסי אמלם % 33 מחברת הייעוץ רימון לפי שווי חברה של 15 מיליון ש"ח. הסכם הרכישה יתבצע באמצעות מיגר מערכות מידע, שתשקיע בחברה 3 מיליון ש"ח ו-3 מיליון נוספים תשלם לבעלים. בעקבות העסקה יחזיק כל אחד מהבעלים כשליש מהמניות.

 

ממגנים

 

פלסן, סאסא, תספק לצה"ל 2,000 אפודי מגן ארגונומיים בהיקף עסקה של כ-10 מיליון ש"ח. החברה, שצומחת ללא הפסקה, זכתה לא מכבר במכרז גדול נוסף לערכות מיגון אישיות, עבור מדינה באסיה, בשווי של כמה מיליוני דולרים.

 

בית-אלפא טכנולוגיות, יצרנית אמצעים לדיכוי מהומות ולפיזור התקהלויות שבבעלות בית-אלפא, מייעצת במהלך המונדיאל בגרמניה למארגני המשחקים, ואף שיגרה כמה ניידות שפותחו במיוחד לפיזור מהומות באצטדיוני כדורגל. מחיר הניידת כ-70 אלף דולר.

 

מתרחבים

 

נען דן השקיה רכשה בעלות מלאה על חברה-בת שלה, נען דן ברזיל, מהשותף עד כה, חברת איריגפלן, בתמורה ל-1.5 מיליון דולר. החברה מתכוונת להשקיע בברזיל שני מיליון דולר נוספים - בהרחבת כושר הייצור של מפעל צנרת הטפטוף המקומי, הנמצא בבעלותה.

 

חברת חוליות, של שדה-נחמיה, מנהלת מגעים להקמת מפעל צנרת, בשיתוף גורם מקומי, באחת ממדינות מזרח אירופה. החברה, המייצרת מערכות צנרת לניקוז ולהובלת נוזלים, איתרה את הקושי להרחבת פעילותה בשוק המקומי, ומאידך את העלויות הגבוהות של יצוא צנרת לחו"ל. מדובר, בשלב זה, בהשקעה של כ-4 מיליון אירו.

 

אוגרים

 

בחבל שלום של המועצה האזורית אשכול החלה הקמת מאגר המים "שלום". המאגר, שיאגום 4 מיליון קוב ממימי השפדן, יסייע באספקת המים ליישובי האזור בעונת הקיץ. לדברי ראש המועצה, אורי נעמתי, המאגר הנו חלק מתוכנית אסטרטגית לפיתוח המועצה ולהכפלת אוכלוסייתה. את הפרויקט מבצעת חברת "מקורות", ומעריכים כי יושלם בתוך כשנתיים.

 

עם פתיחתו הרשמית של הקיץ, מפרסמת קנט (קרן נזקי טבע) את הנתונים בגין האסונות ונזקי הטבע של חורף ואביב 2006 אל משרדי קנט הגיעו בתקופה זו כ-7,000 תביעות על נזקים ואסונות, המגלמות נזקים בשווי של כ-70 מיליון ש"ח. אירועים מרכזיים: נזק חריג של שיטפון בתחילת פברואר בקיבוץ אילות; ובאפריל, כמויות גשם חריגות וסופות ברד, שהסבו נזק במיוחד בגליל המערבי.
 _________


עיתונות קיבוצית


גיליונות אחרונים
ארועים קרובים