הם גונבים גם מנכים

יבל ברקאי


גנבי המכוניות חוצים את כל הגבולות * משמר-העמק, לדוגמה

 

הגנבים בכלל, וגנבי רכב בפרט, אינם בוחלים באמצעים. לאחרונה, במשמר-העמק, לא התביישו לגנוב מכונית של נכה - "סיטרואן סי-5", חדישה ומאובזרת היטב, ששירתה את חבר הקיבוץ, אלעד קריאל (28).

 

קריאל הפך לנכה בפלג גופו התחתון לפני 11 שנים, בעת טיול גיבוש של צוות ענף השקדים מהקיבוץ. אחרי טיול מהנה ברמת-הגולן עצר הצוות בחוף "כורסי" בכינרת, וקריאל "קפץ ראש" אל המים הרדודים. ראשו נחבט בסלע, ומאז השתנו חייו מן הקצה אל הקצה. היום מסתייע קריאל בקביים ובכיסא גלגלים, ואל מקום עבודתו בקיבוץ, "אידיאה-מערכות מידע", הוא נוהג ברכב עם "מנגנון יד".

 

"בשעה שש בבוקר", מספר קריאל, "חדר אדם זר לדירתי, הקרובה לשער הכניסה. הוא נכנס דרך החלון (אני נועל את דלת הכניסה לבית), חיפש את מפתחות הרכב שלי וכשלא מצא אותם שאל אותי בקול נעים ובמבטא ערבי, היכן הם. אמרתי לו היכן המפתחות, מה יכולתי לעשות. יחד עם מפתחות המכונית הוא לקח גם את הארנק שלי ושני מחשבים ניידים. מייד התעשתי, אך לקח לי קצת זמן עד שאיתרתי את מספר הטלפון של שער הקיבוץ, שלא זכרתי בעל-פה. בשעות כאלה מאייש את השער שכיר מחברת שמירה. השומר אמר: 'באמת, לפני דקה יצאה סיטרואן כחולה לכיוון יגור, וישבו בה שני אנשים'. אני בטוח שהמכונית כבר 'שחוטה' בשטחים. בינתיים הקיבוץ שכר עבורי מכונית חלופית עם 'מנגנון יד'".

 

נראה כי במשמר-העמק אין רגע דל. כמה לילות אחרי המקרה הטראומטי, נגנבה סקודה חדשה שחנתה ליד ביתו של חבר הקיבוץ, אורי אופיר. כזכור, לפני כמה חודשים נגנבו ממשמר-העמק, בלילה אחד, שש מכוניות, מתוכן חמש מכוניות פולקסווגן מסחריות.
 _________


עיתונות קיבוצית


גיליונות אחרונים
ארועים קרובים