ברנר ותמרי במירוץ לראשות בקעת בית שאן

נחמן גלבוע


העיתונאי דני ברנר החליט להתמודד על ראשות בקעת בית שאן. יורם קרין סיכם על דיל עם דני תמרי

 

מינויה הצפוי של ראש המועצה האזורית בקעת בית שאן, יעל שאלתיאלי, למנכ"לית משרד החקלאות, פתח באזור באופן לא רשמי את מערכת הבחירות על תפקיד ראש המועצה.

 

בתחילת השבוע שעבר הודיע סגן ראש המועצה, דני תמרי, על כוונתו להתמודד על התפקיד, ובהמשך הודיע גם העיתונאי דני ברנר מכפר רופין על כוונה דומה, וכך גם חבר קיבוצו, יורם קרין, שכיהן בתפקידים מרכזיים בקיבוץ ובאזור. בבחירות כמו בבחירות, נרקמים כבר דילים ראשונים.

 

לאחר שיחה שקיים קרין עם דני תמרי החליט קרין לתמוך בתמרי ולא להתמודד, מתוך הבנה שהוא יקבל את תפקיד הסגן ויתמודד על ראשות המועצה במערכת הבחירות הבאה.

 

מערכת הבחירות אמורה להתקיים תוך 60 יום ממועד התפטרותה של שאלתיאלי מהתפקיד, וההערכה היא שהבחירות ייקבעו לחודש אוגוסט הקרוב. ברנר, 57, יליד חיפה, נשוי ואב ל-4, הוא בוגר האוניברסיטה העברית בירושלים בסוציולוגיה ואנתרופולוגיה חברתית, וחבר כפר רופין 22 שנים. בעבר היה מנהל שיווק בישראכרט, מרכז ומנהל שיווק של ענף הדשא המוכן בכפר רופין במשך 3 שנים, ועוסק בתקשורת קרוב ל-20 שנה, לאחר שהחל כצלם ב"כל העמק והגליל", עבר לעיתון "חדשות" ומשם ל"מעריב", הפך לכתב "מעריב" ועורך מקומון חדש בעמק, עבד ברדיו "קול רגע", שימש כדובר בית חולים העמק, וחזר לעבוד במעריב ובגלי צה"ל בצפון.

 

"אזור עמק בית שאן דורך במקום הרבה שנים והמניע העיקרי שלי הוא לתרום לקידומו", אומר ברנר. "אם נבחן את נושא הפיתוח התעשייתי שיוצר מקומות תעסוקה ואת נושא הצמיחה הדמוגרפית, נראה שהאזור הזה אינו מתקדם ואולי אפילו צועד לאחור. מרבית הצעירים עוזבים ולא קמים מפעלים במשך עשרות שנים. אין התקדמות רבה גם בתיירות למרות שהאזור מקסים ביופיו. אני מאמין שאני, כמי שבא מחוץ לממסד, אוכל לגרום שינוי במצב הזה".

 

דני תמרי, 61, חבר שדה אליהו, נשוי, אב ל-5 וסב ל-4, משמש כ-7 שנים כסגן ראש המועצה כשתחומי אחריותו הם צמיחה דמוגרפית וחקלאות, ומכהן כיו"ר אגודת אפיקי מים ויו"ר רשות הניקוז ירדן דרומי. לפני כן כיהן כמזכיר תנועת הקיבוץ הדתי, מילא תפקידים מרכזיים בקיבוצו, היה שליח בני עקיבא באנגליה, ומלווה של הקיבוצים מירב ומלכישוע.

 

תמרי מציין שלאזור יש חולשות אובייקטיביות בגלל מיקומו, אבל יש לו גם חוזקות שבשנים האחרונות הוא היה שותף לפיתוחן. "עם תהליכי השינוי הרבה קיבוצים דרכו במקום", אומר תמרי, "ועלתה שאלה האם המועצה צריכה להיות מעורבת בחיזוקם על פי רצון וקצב הקיבוץ עצמו. לאחר שראינו שיש הרבה קיבוצים תקועים, נכנסנו ליותר התערבות והולכת מהלכים. אנחנו עוסקים לאחרונה בנושא פיתוח והעלאת השירותים באזור, כשהקושי נובע מזה שאין לנו כמעט תמריצים מהמדינה כאזור עדיפות לאומית א'. אנחנו מנסים להחזיר את התמריצים האלו שעברו למרכז הארץ, ומסייעים להקים תשתיות בנושא התיירות שהקיבוצים יוכלו ליהנות מהן בהמשך. יזמנו פיתוח של נחלים ושבילי צפרות כבסיס שעליו ניתן להוסיף יזמויות של הקיבוצים".

 

ראוי לציין כי מדובר בהכרזה ראשונה של המועמדים להתמודד, ושעד לפתיחה הרשמית של מערכת הבחירות יתכן ויתווספו אליהם מועמדים נוספים.
עיתונות קיבוצית


גיליונות אחרונים
ארועים קרובים