אושרה העברת תקציב המיגון ל"עוטף עזה"

אושרה העברת תקציב המיגון ל"עוטף עזה"

נחמן גלבוע


ובינתיים עומדות 12 כיתות ממוגנות ירי בשער הנגב ללא שימוש מכיוון שאף אחת מהרשויות אינה מוכנה לממן את חיבורן לתשתית והפעלתן

 

בעקבות פעולה משותפת של ועדת המשנה בנושא מיגון יישובי עוטף עזה ומוסדות החינוך בהם, בראשות ח"כ חיים (ג'ומס) אורון ויו"ר ועדת הכספים, ח"כ יעקב ליצמן, אושרה השלמת תקציב בסך 52 מיליון שקל למיגון יישובי סובב עזה. התקציב מיועד להשלמת מיגון היישובים המצויים כקילומטר מהגדר ומהווים השלמה לתוכנית מיגון בהיקף של 210 מיליוני שקל.

 

לאחר חמש ישיבות של ועדת הכספים וועדת המשנה, הודיעו אתמול משרד הביטחון ומשרד האוצר לח"כ אורון וח"כ ליצמן כי הגיעו להסכמה בנושא ואישרו את התוספת התקציבית. ג'ומס בירך על ההחלטה ואמר כי "לאחר הפעלת לחצים וכיפוף ידיים הצלחנו להביא לתוצאה זו. מדובר בעצם בשלב ראשון, כיוון שכבר היום ברור שאין כסף למיגון מוסדות החינוך מעל גיל 6, וזאת למרות הצהרות שר הביטחון על החשיבות שבמיגון היישובים ומוסדות החינוך בעוטף עזה. ועדת הכספים וועדת המשנה החליטו להמשיך בפעילותן, גם במסגרת דיוני התקציב וגם לאחריהם, במטרה לדאוג למיגון כל מוסדות החינוך ולהבטחת שלומם של תושבי העוטף".

 

בתוך כך נמסר כי 12 כיתות ממוגנות ירי שהובאו בשבוע שעבר לבית הספר היסודי בקריית החינוך בשער הנגב, עומדות ללא שימוש מכיוון שאך אחת מהרשויות אינה מוכנה לממן את חיבורן לתשתית והפעלתן.

 

הכיתות הממוגנות הוצאו בקיץ שעבר משטח גוש קטיף, במסגרת תוכנית ההתנתקות. המדינה קבעה כי המבנים המשומשים ישמשו כפתרון חלקי למיגון. היעד - מוסדות החינוך בעוטף עזה, שלמעלה מארבע שנים נמצאים תחת איום של ירי קסאמים, ללא מיגון מתאים.

 

פיקוד העורף, ששיפץ עד השבוע את הכיתות, לא כלל בתקציבו את עבודות ההריסה והפינוי של הכיתות הלא ממוגנות. כמו כן לא ניתן תקציב להשלמת עבודות הפיתוח והנחת התשתיות. בשטח שהוכשר לקליטת המבנים הממוגנים נורו בעבר מספר רקטות קסאם. מועצת שער הנגב מממנת מכיסה את העלויות הגבוהות.

 

נכון לעכשיו, פיקוד העורף הודיע כי לא ישלים את התקציב חסר, וממשרד החינוך, המחויב לשלומם של הילדים, לא התקבלה כל התחייבות למרות פניות רבות. לדבריהם, בשל היעדר הקצבה מהאוצר.

 


לכתבה מקבילה ב"הקיבוץ",קרני עם-עד, 25.5.2006
עיתונות קיבוצית


גיליונות אחרונים
ארועים קרובים