שיתוף פעולה בין שדרות ושער הנגב - מאמץ להשאיר צעירים בדרום

שיתוף פעולה בין שדרות ושער הנגב

נחמן גלבוע

 

 

שתי המועצות השכנות, יחד עם מכללת ספיר ופארק התעשיות ספירים, חוברים יחד במאמץ להשאיר את הצעירים בדרום

 

לפני שבוע הוכרז בכנס חגיגי על הקמתו של "מרכז ספירים לפיתוח אזורי". מטרתו - קידום צפון הנגב בתחומי תעסוקה, תעשייה, מגורים ואקדמיה. המרכז הוא גוף משותף של מועצת שדרות והמועצה האזורית "שער הנגב" ובו יהיו חברים גם מכללת ספיר וגם מנהלת פארק תעשיות ספירים.

 

המרכז יהיה הכתובת להבאת עסקים, מפעלים ויזמויות ובכך מקווים היוזמים יוכלו ליצור מקורות תעסוקה נוספים לסטודנטים ולבוגרי המכללה.

 

בכנס נטלו חלק רבים מאוד, בהם משרדים ממשלתיים וארגונים חשובים שהשתתפותם בוועדת ההיגוי מעידה על החשיבות שהם מעניקים לפרויקט.

 

בשנים האחרונות, מזהים פרנסי האזור מגמה מעודדת שלפיה רבים מהסטודנטים המסיימים ללמוד במכללת "ספיר" "מתאהבים" באזור ומעוניינים להישאר להתגורר בו, להקים את משפחתם וליהנות מאיכות החיים בנגב הצפוני. מרביתם נאלצים לוותר על כך, בשל היעדר מקור תעסוקה.

 

ראש עיריית שדרות, אלי מויאל, וראש המועצה האזורית שער הנגב, אלון שוסטר, מקווים שההתגייסות המשותפת שלהם יחד עם משרדי הממשלה, תביא לשינוי במגמה זו שתחל בשדרות ובשער הנגב ותימשך בכל הנגב המערבי. "נפגשנו עם חבר'ה מדהימים שלומדים במכללת ספיר", אומר שוסטר, "אחד מהם בשם רומה סיפר שהיה 18 שנים בברית המועצות, 4 שנים בלבנון, 6 שנים בירושלים וכעת הוא תושב בברור חיל וסטודנט במחלקה לקולנוע בספיר. הוא הפציר בנו שנאמין כי למרות שכבוגר מצטיין של המחלקה האקדמית המעולה יש לו הצעות עבודה ברחבי העולם, הוא מבקש להשתקע דווקא כאן, עם השקט הדרוש ליוצר ועם הרוח המיוחדת המעודדת את האמירה האישית, הלא סינתטית.

 

אנחנו רוצים ליצור סינרגיה בין המחלקה האקדמית לקולנוע ולתקשורת הקיימות במכללה ובין הקהילה התעשייתית באזור, לקהילות החברתיות הקיימות בשדרות ובשער הנגב. הפרויקט הזה יכול לעזור בהמשך גם למועצות אזוריות נוספות שבהן יתגוררו אנשים שיועסקו ביזמויות שיקומו פה, ואולי בעתיד יקומו יזמויות נוספות במועצות ובערי פיתוח אחרים. כבר היום קיים שיתוף פעולה יפה בינינו לבין שדרות, ואני מאמין שהיוזמה הזו תחזק אותו ותסייע לשיפור המצב החברתי והכלכלי של כולנו".

 

שוסטר אינו מסתיר את סיבת העיתוי ליוזמה החדשה. בימים אלו נכנס למשרדו השר החדש-ישן לפיתוח הנגב והגליל, שמעון פרס, שבוודאי יחפש יעדים חדשים להשקעת התקציב שיעמוד לרשותו. ככל שהתוכנית שתוצג בפניו תהיה מגובשת יותר ותשרת אוכלוסיות מגוונות, סביר להניח שהיא תזכה לנתח תקציבי גדול יותר בהליך מהיר יותר.

עיתונות קיבוצית


גיליונות אחרונים
ארועים קרובים