מעקב: בשורה ברמה

אריק בשן

 

יצורפו חברים לוועד הממונה החדש במיצר


בקרב חברי קיבוץ מיצר שבגולן שוררת שביעות רצון מההחלטות שקיבל בעניינם מנהל תחום הפיקוח במשרד רשם האגודות, אילן רונן. בשבוע שעבר פרסם רונן את החלטתו, המתייחסת לחקירה שערך הכלכלן זרח יהב בעקבות בקשה של רוב חברי הקיבוץ להביא לסיום כהונת הוועד הממונה המכהן שם. כזכור, פנו 13 מקרב 18 חברי הקיבוץ הזעיר, באמצעות עו"ד אסף שימשי ("בלטר, גוט, אלוני"), אל הרשם והביעו בפניו את אי-הנחת שלהם מתפקוד הוועד הממונה, עליו החליט הרשם עוד בעבר, על-פי בקשת התנועה הקיבוצית ("מלחמת העצמאות במיצר", הקיבוץ, 26.1.06).

 

לאור ממצאי החקירה ממליץ רונן להמשיך לנהל את הקיבוץ שנה נוספת באמצעות ועד ממונה, אך לשנות את איושו. עם זאת הוא מבקש, "על מנת להכין את החברים לקראת ניהול עצמאי מוחלט", לצרף - לצד שלושה חברי ועד חיצוניים - שני חברים שייבחרו על-ידי חברי הקיבוץ. לקראת סיום כהונת הוועד הנכנס, בעוד כשנה, קובע רונן, תיעשה בדיקה כלכלית וחברתית ובעקבותיה יקבע "האם להאריך את כהונת הוועד הממונה בהרכב זה או אחר, אם לאו".

 

במהלך השבוע שעבר הגישה התנועה לרשם את שמות מומלציה החיצוניים לכהן בוועד, שאושרו על-ידו: בראש הוועד יעמוד דניאל יפה (רמת-יוחנן), שכיהן עד לאחרונה כמנהל קרן התק"ם (המחליף את היו"ר היוצא, איתן סט מגדות), וחבריו החיצוניים יהיו עמיקם אסם (אפיקים) וסול לביא (אלמוג), שניהם פעילים בכירים במוסדות התנועה הקיבוצית. במיצר מאמינים שעד סוף השבוע, לכל המאוחר, יושלם מעשה המרכבה, כדי שהוועד יוכל להתחיל בעבודתו השוטפת כבר בתחילת השבוע הבא.

 


קיבוץ מיצר
לכתבה אחרונה בנושא, שלמה גלזר, "הדף הירוק", 16.3.2006 _________


עיתונות קיבוצית


גיליונות אחרונים
ארועים קרובים