אשראי קיבוצי

אורה ערמוני

 

עוד קיבוצים מצטרפים למערכת "הסליקה הפנימית" המבוצעת על-ידי חברות האשראי * כזה ראה וחדשארבעה קיבוצים הטמיעו בחודש האחרון את מערכת הסליקה הפנימית, כך מוסר עמי מגן, מסילות, מנהל "מועדון משק". הארבעה: עין-צורים, דגניה א', איילת-השחר ולאחרונה גם עין-חרוד מאוחד - בחרו במערכת הסליקה של חברת האשראי לאומי-כארד.

 

"מועדון משק" הוא שיזם וגיבש, עם שלוש חברות אשראי, את המערכת המותאמת לכל חברה: ויזה כאל, ישראכרט ולאומי-כארד. מגן מציע לקיבוצים להזמין את החברות, לשמוע את הצעותיהן ולבחור אחת מתוכן.

 

הרעיון לסליקה פנימית התגבש כבר לפני מספר שנים, אולם ההטמעה בקיבוצים התקדמה בקצב מדוד מאוד. "זה תהליך שצריך לסגל אותו לחברים ולקיבוץ, והוא מתאים יותר לקיבוץ ה'מתחדש'", אומר מגן. היתרון שבמערכת מתבטא בכך שההתחשבנות בין החבר לקיבוץ נעשית כולה מול חברת האשראי, לה משלם הקיבוץ עמלה נמוכה. מתקיים חיסכון בהנהלת חשבונות, והחבר זוכה בנקודות ובכוכבים. בתוך הקיבוץ אין צורך להשתמש בכרטיס האשראי, אלא במספר המסוים של החבר. לעסק הקיבוצי מבטיחה חברת האשראי תשלום קבוע, אחת לחודש. לדברי מגן, 25 קיבוצים כבר מפעילים את המערכת, ומרוצים. _________


עיתונות קיבוצית


גיליונות אחרונים
ארועים קרובים