משקי קצר | על עניינים כלכליים

משקי קצר

אריק בשן


נהנים באירופה:

 

כרומגן, שער-העמקים, תתקין באי רודוס מערכות סולריות בשווי כולל של 10 מיליון ש"ח. חברת מלונות יוונית וכפר הנופש רויאל מר פרדייס רכשו 1,500 קולטי שמש, שיותקנו על שטח של ארבעה דונם ויספקו את כל צורכי חימום המים של עסקי הרוכשים. כרומגן מנהלת מו"מ עם עוד שני בתי מלון בכרתים ובקורפו, ולאחרונה סיימה ביצוע של עסקה דומה, בהיקף של 2 מיליון אירו, על שטח של 2.4 דונם, עבור מלון קנדיה מירס בכרתים. פוליאון, ברקאי, תספק יריעות לבידוד נגד רעש ליצרנית קרוואנים הונגרית ליד בודפשט, אחת החברות המובילות בתחומן באירופה. העסקה מתקיימת במסגרת הסכם ניסיוני בהיקף של 250 אלף ש"ח. מפוליאון נמסר כי מדובר ביריעות מסוג פולינום סאונד, שביכולתן להפחית את רמת הרעש ב-20 דציבלים. היות שמרבית אזורי הקמפינג והחניונים המוסדרים במערב אירופה נמצאים בסמוך לאוטוסטראדות, היריעה היא זו ש"תעשה את ההבדל" עבור המשתמשים.

 

צומחים בישראל:

 

בשנת 2006 צפויה הפעילות של ברית-פיקוח להגיע ל-50 מיליון ש"ח, גידול של 20% לעומת מחזור המכירות בשנת 2005 שהסתכם ב-42 מיליון ש"ח - כך עולה מתחזית שמסר מנכ"ל ברית-פיקוח, ירון רייכמן. לדבריו, הגידול נובע מהצטרפות של כ-30 לקוחות חדשים בתחום הביקורת, והרחבת הפעילות בתחום הייעוץ.

 

לקראת השקעה:

 

מילואות וחברת ויטה פרי הגליל מנהלים מגעים לרכישת מפעל המזון באילון, פרסקו, לשעבר שף הים, הנמצא היום בבעלות המסעדנית רינה פושקרנה ומייצר מאכלים הודיים ביתיים, לאחר שרכשה אותו ב-2003. אבל מסתבר שבעיות המפעל לא ממש הסתיימו. היקף חובותיו לבנקים עומד היום על כ-29 מיליון ש"ח והבעלים פושקרנה, מדווח "מעריב", אף הגישה בקשה לעזרה מקרן הסיוע למפעלים במצוקה.

 

זרוע ההשקעות של קרן הון סיכון  BRMבוחנת השקעה בכרומגן לצד עוד כמה גופי השקעה, כמו מיודעינו קרן טנא, קרן קציר ופי.בי. בכרומגן, יצרן דודי שמש ומערכות סולריות, מחפשים משקיע שירכוש 25% מהאחזקות לפי שווי חברה של 25 מיליון דולר. לכרומגן מחזור של 100 מיליון ש"ח, ובשוק ההון מעריכים כי יש לו פוטנציאל צמיחה גבוה בחו"ל.

 

בתוך הליכים:

 

לא יוארך השימוש החורג ללולבו של קיבוץ געש. ההיתר, שנתנה הוועדה המקומית לבניין ערים של חוף השרון, התייחס למבנה לול בן 4,500 מ"ר, משנות ה-70, שקיבל מהוועדה המקומית, בשנות ה-,90 היתר להופכו למבנה מסחרי ומאז היה למרכז ריהוט מהגדולים באזור. ועדת הערר במחוז המרכז ביטלה היתר זה - שניתן, לדבריה, שלא כחוק, בהוסיפה כי שימוש חורג צריך להיות קצוב בזמן.

 

רוטציה:

 

עו"ד רובי בכר יהיה, ככל הנראה, יו"ר הדירקטוריון הבא של קבוצת נטפים, יצרנית מערכות השקיה בבעלות חצרים, מגל ויפתח. עו"ד בכר משמש כיום כיועץ משפטי לקבוצה, והוא נחשב כמי שמקובל על בעליה. בנטפים, כידוע, אין יו"ר מאז פרש עמי איילון מתפקיד זה אל הזירה הפוליטית, לפני למעלה משנה. מנטפים נמסר כי למרות שעדיין אין אישור פורמאלי למינוי בכר, הוא בהחלט מועמד מוביל. _________


עיתונות קיבוצית


גיליונות אחרונים
ארועים קרובים