מי יגן על הבית שלי?

כתב "הדף הירוק"

 

פיקוד העורף החליט לקצץ לחצי את תקציב מרכיבי המיגון של יישובי קו התפר


שמוליק ריפמן

פיקוד העורף הודיע למועצות האזוריות כי בכוונתו לקצץ ב-50% את תקציב מרכיבי הביטחון ביישובי קו התפר בצפון ובדרום, וכי בשנת 2006 יעמוד התקציב על 24 מיליון שקל לעומת 50 מיליון בשנת 2005.

 

ראשי המועצות האזוריות נדהמו לשמוע לאחרונה על ההחלטה לקצץ 26 מיליון שקלים (50%) בהשוואה לשנת 2005 בתקציב מרכיבי הביטחון ליישובים הנמצאים בקו עימות, קו התפר המערבי והמזרחי ביו"ש ולאורך גבולות מצרים.

 

מדובר בתקציב המיועד לגדרות, תאורת גדרות, אחזקת רכבי ביטחון, שערים ועוד.

 

במכתב חריף ששלח בסוף השבוע יו"ר מרכז המועצות האזוריות לשר הביטחון שאול מופז, כתב יו"ר ארגון המועצות האזוריות שמוליק ריפמן:

 

"מדובר בצעד חמור, שלא לומר שרירותי, שמשמעותו היא התנערות מאחריות המדינה לביטחונם של התושבים המתגוררים ביישובים לאורך גבולות המדינה, בצפון, בקו התפר המזרחי והמערבי ביו"ש ולאורך גבולות מצרים וירדן. תמוהה בעיני גם הקלות הרבה שבה ויתר פיקוד העורף בנושא.

 

התקציב למרכיבי ביטחון אינו תקציב מותרות. מדובר בתקציב להגנת חיים של תושבים אזרחי המדינה. אני משוכנע כי לו היה מדובר בהסכם קואליציוני כזה או אחר, היה ניתן למצוא בקופת המדינה גם 500 מיליון לטובתו, על כן אין לי צל של ספק כי קופת המדינה יכולה להקצות את מלוא המימון לטובת הגנה על חיי תושביה".

 

ריפמן תובע מהשר מופז להחזיר מייד את מלוא המימון למיגון היישובים וכן לקיים פגישה דחופה עם פיקוד העורף לדון בתוכנית לאבטחת היישובים בשנים הקרובות.

עיתונות קיבוצית


גיליונות אחרונים
ארועים קרובים