דין פיצוי

קרני עם-עד

 

אושר סיוע מיוחד בסך 48 מיליון ש"ח(!) לקיבוץ עין-גדי * לשיקום פגיעת הבולענים


עין גדי

סיוע ממשלתי מיוחד, 48 מיליון ש"ח, אושר בתחילת חודש פברואר לקיבוץ עין-גדי, עקב הפגיעה הקשה בענפי החקלאות והתיירות של הקיבוץ, הנובעת מתופעת הבולענים. תוכנית השיקום, שתבוצע בין השנים 2008-2006, תכלול פיתוח של מטעי תמרים, מנגו, חממות תבלינים, בריכות של מי גופרית ומי ים, חדרי אירוח, חדר אוכל תיירותי, ועוד.

 

חיים אורון (ג'ומס) מעיד כי בשנתיים האחרונות פעל, כמעט לבדו, למען ההכרה בתופעת הבולענים הנדירה כאסון טבע. "כל הגופים הממונים על החקלאות והתיירות לא רצו להכיר בתופעת הטבע המסוכנת הזו, שאיימה למוטט את הקיבוץ כולו, כחריגה המחייבת פיצוי גבוה. אבל לא ויתרתי. העבודה נעשתה בשקט יחסי, כדי לא לעורר התנגדות של 'אוהבי קיבוצים' למיניהם. אני בהחלט מסופק מהתוצאה, ומודה לשר התיירות - שהיה גם יו"ר ועדת הכספים - אברהם הירשזון, לבייגה שוחט, לרוני בריזון ולמנכ"ל משרד החקלאות יוסי שי, שיחד אתי דאגו ופעלו בנושא. 


בולען

רפי איילון, רכז משק עין-גדי: "נאבקנו כדי שיכירו בתופעת הבולענים כ'אסון טבע' המצדיק טיפול מקיף. אני מעריך שהנזק המצרפי, שנגרם ועוד ייגרם לנו בגין הבולענים, יעלה על הסכום שנקבע בסופו של דבר - אבל החלטנו לחתום מול הממשלה על ההסכם, היות שמדובר בכיוון חיובי, המאפשר לנו בסיס להתקדמות". _________


עיתונות קיבוצית


גיליונות אחרונים
ארועים קרובים