למגן עכשיו

נחמן גלבוע


בעקבות נפילת הקאסם באתר הקראווילות בכרמיה והחלטת הממשלה על הקמת ממ"דים על התשתית שכבר קיימת באתר, מסתמנת התקדמות גם בנושא מיגון חלקי של הקיבוץ. לדברי רכזת המשק, חגית סלוצקי, כבר יש תכנון ואישור תקציבי למיגון בתי הילדים והביצוע צפוי תוך חודשיים.

 

בנוסף לכך, פועל הקיבוץ מול פיקוד העורף למתן פתרון לבתי החברים, על ידי חדרי ביטחון ניידים  שהיו בגוש קטיף ויוצבו בקיבוץ בהדרגה לאחר שיפוץ. "בעקבות נפילת הטילים בתקופה האחרונה ובעיקר ביום שישי האחרון", אומרת סלוצקי, "אנחנו מתמודדים עם חרדות של ילדים ומבוגרים, ולכן הוחלט לקיים בקיבוץ סדנה לטיפול במצבי לחץ.

 

הסדנה מטעם המועצה האזורית הייתה אמורה להתבצע מאוחר יותר, אבל הוחלט להקדימה בעקבות האירועים. בסדנה ישתתפו בעיקר חברי הקיבוץ, לאחר שהמפונים באתר כבר טופלו על ידי עובדים סוציאליים ופסיכולוגים. המסר שלנו הוא לנסות לשמור על השגרה, יחד עם הטיפול במיגון שנעשה מול הרשויות".

 

בעקבות החלטת הממשלה ביום שני לפיה יבנו תוך 60 יום חדרי ביטחון לכל הקראווילות ביישובי עוטף עזה, פנתה ח"כ אורית נוקד, שהשתתפה בסיור של מפלגת העבודה בקיבוץ כרמיה, לממלא מקום ראש הממשלה, אהוד אולמרט, ולשר הביטחון, שאול מופז, בדרישה כי יועברו כספים גם למיגון חברי הקיבוצים. "המקלטים הציבוריים שהוקמו עם היווסדם של הקיבוצים, לפני עשרות שנים", כתבה נוקד", אינם נותנים מענה למיגון כנגד טילי הקאסם אשר נופלים בהתראה של כעשרים שניות. על הממשלה לדאוג באופן מיידי למיגונם של מוסדות החינוך ובתי הילדים". היא הוסיפה שלא תרפה מהעניין עד שיימצא פתרון הולם.

 

מזכירות תנועת הקיבוץ הדתי קיימה את ישיבתה השבועית בנגב המערבי וקראה למערכת הביטחון לתקצב מיידית את מרכיבי הביטחון הנדרשים, על מנת לאפשר לממשם בהקדם, בטרם יקרה אסון נוסף חו"ח, כפי שכמעט ואירע בקיבוץ כרמיה בסוף השבוע זה.

 

בקיימה את הישיבה באזור זה, ביקשה המזכירות לבחון את נושא מיגון היישובים, וכן לעודד ולהזדהות עם כלל תושבי האזור הסופגים מזה חודשים רבים ירי מתמשך של טילי קאסם.

עיתונות קיבוצית


גיליונות אחרונים
ארועים קרובים