חסמב"ה במשק

ערן נבון, ליאור אל-חי, ידיעות אחרונות

 

לילדים של בית-אורן נמאס מהגנבים שפורצים לבתי המשק * הם הקימו חבורה שיוצאת לסיורים ואורבת לעבריינים * "אנחנו נציל את הקיבוץ, כמו חסמב"ה"  ירון זהבי, מאחוריך


זהו סיפור על חבורת ילדים בני 10-9 מבית-אורן, שהחליטו לצאת למלחמה בכנופיה של פורצים מסתוריים, המטרידה את חברי הקיבוץ בשבועות האחרונים.

 

"מכת הפריצות" הפכה מהר מאוד לשיחת היום במשק. עשרות בתים ומכוניות כבר נפרצו, ואפילו על בית ההארחה המפורסם של בית-אורן לא חסו הגנבים. אבל איש לא נתפס, והחברים, כמו-גם המשטרה, נותרו חסרי אונים.

 

התשובה באה מכיוון לא צפוי: כמה תלמידי כתה ד' בקיבוץ החליטו לקחת את העניינים לידיים. "הרגשנו איך כל המבוגרים נעשים מתוחים ועצבניים ואמרנו 'די, עד כאן'", סיפרה אתמול מנהיגת החבורה, אביב רפאלי בת העשר. "הקמנו חבורה של חמש בנות ושני בנים והחלטנו - עוצרים את כנופיית הפורצים בכל מחיר".

 

וכך, מצוידים בהרבה נחישות ובאומץ לא מבוטל וחמושים בשני טלפונים ניידים, החלו הילדים לערוך סיורים מיוחדים ותצפיות ברחבי המשק, בעיקר בסופי שבוע. הם הגיעו לבתים שנפרצו, תחקרו את הדיירים ואספו מידע על כנופיית הגנבים האלמונים. "אספנו הרבה מידע על הגנבים, איך הם נראים ומהי שיטת העבודה שלהם", התגאו אתמול בחבורה. את חומר החקירה העבירו לבני פרדו, השוטר הקהילתי של המועצה האזורית חוף הכרמל וגם אביה של אחת הבנות בחבורה. "לפני כמה ימים כבר כמעט הגענו לאחד הפורצים", אמרו אתמול הילדים, "ואנחנו לא מפחדים מהם. אם נראה את הגנבים, נתקשר מייד לבני, השוטר שלנו".

 

אולי בזכות הילדים האמיצים, דיווחו השבוע בבית-אורן על ירידה מסוימת במספר הפריצות בימים האחרונים. "נדאג שבקיבוץ שלנו לא יהיו פריצות, ושכולם יוכלו לחיות בשקט ובביטחון", התחייבו הילדים.
 _________


עיתונות קיבוצית


גיליונות אחרונים
ארועים קרובים