עברון חוגג

סימה טלמון, עברון

 

60 שנים לעלייה על הקרקע ו-69 שנים לייסוד הקיבוץ * מזל טוב


בשבוע שעבר חגג קיבוץ עברון שישים שנה לעלייה על הקרקע, ויום הולדת 69. ממה נובע הפרש השנים? מהעובדה, שראשוני עברון הקימו את הקיבוץ בנהרייה, משם עברו לעין-שרה, ורק תשע שנים לאחר היווסדם עלו על הקרקע, ליישוב הקבע.

 

ביום שישי האחרון הוגשה ארוחת ערב מפוארת לציבור ולאורחיו (בני קיבוץ שעזבו, שתמיד מוזמנים), שגדשו את חדר האוכל. על הקירות נתלו תמונות מהאוסף של זלמן בן יצחק, מוותיקי הקיבוץ, ששולבו במודעת החג. בנוסף, התקיימה תערוכה של תמונות פספורט מכל הזמנים, שצילם טיבי ברקוביץ, גם הוא מוותיקי הקיבוץ, האיש שהיה ממונה על הקשרים עם משרד הפנים. הילדים הכינו עץ ברכות לקיבוץ. לאחר הארוחה, המשיכו החברים והאורחים הרבים אל המועדון לחבר, לשתות שם קפה - דבר של שגרה בימי שישי.

 

שיא הערב היה מופע ב"אולם יוסף", תחת הכותרת: "קיבוץ טוטם". קיבוץ טוטם הוא דמות המסמלת את הקיבוץ - גוף ענקי, מורכב, מגונן ושולט כאחת, המכיל-מקיים חיוב ושלילה בתחומים רבים. ילדי הקיבוץ - שהם גם עתידו - מנסים לבדוק ולהבין צדדים שונים של דמות זו, עברון כיום, על רקע הדיונים והמחלוקות בנוגע לשינויים שהקיבוץ יעבור (או לא) בשנים הבאות. המופע לווה בפעלולים טכניים, עם מסכי טלוויזיה ענקיים, כשהטוטם עצמו מורכב אף הוא ממסכי טלוויזיה. המופע המעניין והחגיגי, פרי יצירה עצמית משותפת של חברים, בני נוער וילדים - הדגיש את סימני השאלה העומדים בפני הקיבוץ, הנמצא בדיונים לקראת שינוי.


אין אתר הקיבוצים אחראי לכתבות ולתגובות הקוראים


תגובה למאמר


מסמכים חדשים במדור דעת אורחים
עיתונות קיבוצית


גיליונות אחרונים
ארועים קרובים