גם אצלנו זה מסוכן

יעקב דרומי

 

במועצה האזורית מנשה מתנגדים בתוקף ליוזמת משרד התחבורה להעביר את שדה התעופה בהרצליה לתחום המועצה


משרד התחבורה מתכנן להעתיק את שדה התעופה בהרצליה לשדה התעופה שליד עין שמר. שדה התעופה בהרצליה הוא שדה של מטוסים פרטיים וחובבי טייס, ומתבצעות בו 250 עד 300 המראות ביום.

 

המועצה האזורית מנשה מתנגדת בחריפות להקמת השדה, והודיעה שהתושבים לא יאפשרו למטוסים פרטיים לנחות באזור. "לא מובן", אומר ראש המועצה אילן שדה, "מדוע מטוסים שמסכנים את בתי הספר בהרצליה אינם מסכנים את בתי הספר במנשה (רעות, גוונים ומבואות עירון), שמצויים בטווח של פחות מ-2 ק"מ מהשדה." שדה לא לבד במאבק ויש התארגנות של ראשי הרשויות באזור, כולל עיריית חדרה, לא להתיר לבעלי המטוסים הפרטיים מהרצליה להטריד את אזור חדרה ומנשה ושאר המועצות באזור.

 

בדיון שהתקיים בזמנו בוועדת הפנים ואיכות הסביבה של הכנסת, הופיעו שני בני קיבוץ מענית. האחד, אילן שדה, ראש המועצה, המתנגדת למהלך, ומנגד סגן ראש עיריית הרצליה, יונתן יסעור, אף הוא בן מענית, שתמך בו.

 

כעת נתון העניין להחלטת שר הביטחון, וראש המועצה מקווה שלא שיקולי בחירות ינחו את השר, ולא ריכוזי "קולות אלקטוראליים" - יהיו המבחן. הצבא, אומר שדה, תמך עד היום בהתנגדות להעברת השדה, ככל הנראה משיקולים הקשורים במיקום סוללות החץ.

עיתונות קיבוצית


גיליונות אחרונים
ארועים קרובים