דובדבן 2006: ניגונים של אהבה - עפרה בכר, ניר-יצחק, פעילה בתחום המוזיקה

נתן פורמנסקי, נירים

 

הבחירה שלי ל"דובדבן" בתחום המוזיקה היא עפרה בכר מקיבוץ ניר-יצחק. בכך אני רוצה להביע את הערכתי הרבה לפועלה בתחום המוזיקה, המחול והיצירה במסגרת הקהילה. במשך שנים רבות עפרה פעילה מאוד בעשייה מוזיקלית באזור, במועצה האזורית אשכול ובקיבוצה, ניר-יצחק. היא יוזמת ומנהלת בפועל הרכבים קוליים, מקהלות, חגים, חגי קיבוץ, בר-מצוות, הפקת אירועים ועוד...

 

עפרה למדה בסמינר הקיבוצים במגמה היצירתית, בהמשך התמחתה בריתמיקה במדרשה למוזיקה, וסיימה את התואר הראשון בחינוך מוזיקלי. את התואר השני עשתה בפקולטה לאמנויות באוניברסיטת תל-אביב, במסלול רב-תחומי באמנויות: קולנוע, אמנות, תיאטרון ומוזיקה. התזה שלה עסקה בסוגיה הפילוסופית של ביטויי אהבה באמנות מופשטת בכלל ובריקוד בפרט. עפרה לומדת ורוקדת זה 27 שנים כתב-תנועה אשכול-וכמן בסמינר הקיבוצים אצל רחלי נול, התלמידה והרקדנית של נועה אשכול.

 

בתחילת דרכה הייתה עפרה מורה למוזיקה בבית הספר הקיבוצי בניר-יצחק, שטרם עבר לבית הספר האזורי. אחר-כך לימדה מוזיקה בבית הספר היסודי האזורי "ניצני אשכול". היא נמנית בין היוזמים והמקימים של הפרויקט "בית-ספר מנגן". בין תפקידיה הרבים, ניהלה עפרה את מקהלת בני-הקיבוצים במשך שנתיים, עד שנסגרה. עפרה עבדה עם המנצחת ורדה זליג, ותקופה קצרה עם המנצח ישי שטקלר. כעת, מלמדת עפרה מוזיקה וריתמיקה לגיל הרך בקיבוץ, משמשת כמדריכת מוזיקה מחוזית מטעם משרד החינוך, ומעבירה השתלמויות לגננות ולמורות למוזיקה במסגרות פרטיות ברחבי הנגב. עפרה גם שרה, זה עשרים שנה, במקהלה האזורית אשכול, בניצוחו של דוד מורס.


לרכישת מנוי ל"הקיבוץ" התקשרו 03-9309111 

 


מסמכים חדשים בעיתונות תנועתית וכלליתעיתונות קיבוצית


גיליונות אחרונים
ארועים קרובים