דובדבן 2006: ספורט בידיים טובות - עידן שפרן, תל-יוסף

זמרה ברן, מנהלת בית הספר לראגבי יזרעאל/גלבוע, בשם נבחרת הראגבי של יזרעאל/גלבוע

 

עידן שפרן (52, תל-יוסף), נכנס לתפקידו כרכז הספורט של המועצה האזורית הגלבוע בשנת 1993. כדורסל התחיל לשחק בגיל 14, בקבוצת הבוגרים, ואחרי הצבא המשיך לשחק, עד גיל 40. בשנים ההן אימן את קבוצות הכדורסל של תל-יוסף, שהקים בעצמו: קט-סל בנות, ילדות, נערות ובוגרים. כשנכנס לתפקידו היו במועצה שתי קבוצות כדורסל בלבד - קבוצת נשים וקבוצת נערות. בתהליך מזורז הפך את ענף הכדורסל לענף אזורי - מקבוצות בוגרים ועד ילדים. הקט-סל נשאר ביישובים.

 

במקביל לענף הכדורסל, התפתח ענף הכדורגל האזורי, ושניהם פעילים עד היום.

 

עידן ראה חשיבות רבה בהעברת הספורט מהיישובים לאזור. בשנים ההן פרחו ענפי הספורט השונים במועצה האזורית הגלבוע. ענף השחייה הביא כבוד רב, עם שיאים ארציים, אך למרבה הצער נסגר - מחוסר מתקן מתאים לאימונים. עידן צירף לחסות המועצה את ענף הראגבי, דבר ששיפר מאוד את רמת המתקנים (מגרש אזורי מעולה), בד בבד עם רמת ההישגים של הקבוצה האזורית יזרעאל/גלבוע.

 

המשימה הבאה שקיבל עידן על עצמו הייתה להכניס ענפי ספורט לבתי הספר. לכך הוא קורא: "הדגל האישי שלי". הוא התחיל בבתי הספר היסודיים ברחבי המועצה, והיום מתקיימת בבית הספר "עמק חרוד" פעילות שוטפת של חוגי ספורט: כדורגל, כדורסל, טניס, סיף, קרטה, התעמלות קרקע, מחול, ראגבי וכדורעף, גם בחטיבת הביניים.

 

עידן עושה את עבודתו בצניעות ובשקדנות. יש לו חזון, יש לו אמונה והוא יודע לעבוד ולהגיע להישגים. את תפקידו הוא מבצע בנאמנות וביושר, ומצליח לשמור על יחסי ידידות ואמון עם שחקנים, מאמנים, אנשי תחבורה, חברי מועצה ועם כל מי שעובד איתו. הספורט במועצה האזורית הגלבוע נמצא בידיים טובות.


לרכישת מנוי ל"הקיבוץ" התקשרו 03-9309111 

 


מסמכים חדשים בעיתונות תנועתית וכלליתעיתונות קיבוצית


גיליונות אחרונים
ארועים קרובים