דובדבן 2006: למען הגוף והנפש - אבי בז'ה, סופה, על אבחון וטיפול בקשיי למידה

אביגיל מרקמן, גבולות

 

אבי בז'ה הוא חבר ותיק בקיבוץ סופה, בן 48 , נשוי + 3. לאורך השנים עבד בענפים שונים בקיבוצו ופעל רבות בתחומי החברה והתרבות. ב-1990 סיים לימודי חינוך גופני וכן לימודי תעודה להדרכת שחייה ולעיסוי שבדי ספורטיבי (תחום בו הוא עוסק מאז באופן עצמאי). בהמשך, התמחה בחינוך מיוחד ובתנועה (B.E.D מסמינר הקיבוצים). הוא בעל ותק של 16 שנים בבית ספר יסודי (הוראה, הדרכה, ריכוז מקצוע) וגם עסק במשך שלוש שנים בהוראת תנועה בגני ילדים. בשנת 2003 נבחר כמורה מצטיין לחינוך גופני במחוז הדרום.

 

בז'ה החל להרחיב את עיסוקיו ויוזמותיו בעת גיבוש תוכנית ההפרטה בסופה, ומאז הוא מתפתח בהתמדה: עבר קורס הסמכה למגשרים במערכת החינוך; קורס מדריכי חדר כושר ב"וינגייט"; שימש כמדריך מחוזי מטעם הפיקוח על החינוך הגופני; ובעשור האחרון הוא מורה מאמן לפרחי הוראה וסטודנטים לחינוך גופני. במשך השנים גם היה מרצה אורח במגמה זו בסמינר הקיבוצים.

 

בסוף שנת 2005 פתח בז'ה בסופה קליניקה פרטית (מרכז שילו"ב) לאבחון ולטיפולים בקשיי למידה, התפתחות, מוטוריקה, ויסות חושי ו-ADHD, ובמקביל סיים לימודי תעודה של "טיפול ואבחון על-פי הגישה הנוירו-התפתחותית - תפקודית" (רמי כץ).

 

במהלך 2006 החל לעבוד עם ילדי מפוני גוש קטיף דרך המחלקה לשירותים חברתיים של המועצה האזורית אשכול, במסגרות קבוצתיות ופרטיות, ויזם חוג לפעילות גופנית לגברים מפוני נצרים. כמו-כן החל לעבוד עם תושבי האזור במרכז למשפחה, כמטפל בתנועה.

 

בז'ה מרגיש שעיסוקיו מאפשרים לו להתנסות במקומות חדשים ולהכיר תחומים נוספים הנושקים לתחומי הדעת בהם הוא פועל. הוא פוגש מגוון רחב של אנשים וחש סיפוק מיכולתו לגרום, באמצעות כישוריו, שיפור ושינוי, תחושות טובות ושחרור לחצים במציאות היומיומית.


לרכישת מנוי ל"הקיבוץ" התקשרו 03-9309111 

 


מסמכים חדשים בעיתונות תנועתית וכלליתעיתונות קיבוצית


גיליונות אחרונים
ארועים קרובים