מפקד אוכלוסין: משפחת נבון, קיבוץ גבעת חיים איחודמפקד אוכלוסין: משפחת נבון, קיבוץ גבעת חיים איחוד

נחמן גלבוע


משתתפים: קרינה (38), יובל (40), עדן (10), סול (8), ניקו (5). וגם הכלבה, ויני, מגזע

ויימר-ראנר, בת 8.5.

 

קפה שחור: היא הגיעה לקיבוץ ב-92' לבקר את אחותה. הוא ראה אותה מרחוק במועדון, וחיכה להזדמנות לעשות את הצעד הראשון. זה קרה כשהוא שמר בשער הקיבוץ, והיא ליוותה חברה, מתנדבת מהמאוחד. כשהיא נפרדה מהחברה, הוא הזמין אותה לקפה שחור בבודקה ("הפעם היחידה בחיים שלה, שהיא שתתה קפה שחור").

ההתמסדות: ב-95' בגבעת חיים.

על הגבעה: שכונת מגדל המים. אחת השכונות הוותיקות בקיבוץ. הבתים בנויים במפלסי גובה שונים, על פני גבעה. בתי רכבת שהפכו לדו משפחתיים משופצים. הדיירים בגילאים שונים. פגישות אקראיות בשבילים.

קשת במעבר: הבית עבר כמה שיפוצים, שהאחרון שבהם היה סגירת מרפסת והגדלת הסלון. קרינה אחראית לעיצוב הפנים, כולל הקשת שבמעבר בין הסלון לחדרי השינה. בית חם. על הקירות בסלון תמונות משפחתיות, לצד שרשרת פעמונים מקרמיקה.

שטח הבית: 88 מ"ר. סלון, 3 חדרי שינה, 2 שירותים, ויש גם עליית גג נמוכה לילדים.

אוספים ותחביבים: קרינה אוספת ינשופים ("לפני כמה שנים אחותי באה אלי, ואמרתי לה שאני אוספת ינשופים. היא קנתה לי ינשוף במתנה, ורצתה להפתיע אותי ולשים אותו באוסף. היא נכנסה הביתה, ולא מצאה את האוסף. אמרתי לה: 'בינתיים יש לי רק אחד'. היום יש לי כבר 80 ינשופים"). התחביב המשפחתי הוא יצירת שרשראות מחרוזים וגם חושבים להתחיל לאסוף בולים. חוצמזה לקרינה יש עוד המון: ספורט אתגרי (סקי וצלילה), ציור, צילום דיגיטלי (אחר-כך היא מעבדת את התמונות למחשב).

חגים: שניהם עוזרים בארגון החגים, יובל היה חבר בוועדת חינוך.

הפרנסה: קרינה מורה לחינוך גופני ורכזת צוות הספורט בבית הספר לחינוך מיוחד בגבעת חיים איחוד ("בנימין שפריר התחיל עם 4 תלמידים, במגדל המים בשכונה שלנו"), יובל מנהל את פינת החי "לגעת בחיות".

לגעת בחיות: ספארי קטן שפתוח כל השבוע לקבוצות ולילדים. בשבתות הוא מוצף במאות מבקרים ("אנחנו לא גן חיות אלא מקום שילדים ומבוגרים באים עם המדריכים, מלטפים את האיילים ואת הארנבות, מאכילים את העזים וחולבים את הכבשים"). בפינת החי מתארחת מדי שבוע בהתנדבות קבוצת אוטיסטים מפרדס חנה, וילדים מהחינוך המיוחד בגבעת חיים משולבים בעבודה. יש גם מדשאות לפיקניקים ואפילו בית קפה קטן.

השורשים שלה: הוריה של קרינה, אינס-לידיה (67) ואפרים-אנריקה (78) רזניצקי, גדלו באחד מפרברי בואנוס איירס שבארגנטינה, והכירו במסיבה משפחתית. בית ציוני. ההורים עלו לארץ ב-96' בעקבות ילדיהם הבוגרים. לקרינה אח בזיכרון יעקב, אחות בגבעת חיים, ואחות במושב אליכין שבו מתגוררים גם הוריה.

השורשים שלו: הוריו של יובל, דורון (63) ועוזי (65) נבון, הכירו בגבעת חיים איחוד. דורון הגיעה עם הוריה מכפר סאלד לאחר הפילוג, ועוזי נולד בגבעת חיים ועבר לאיחוד עם הוריו. עוזי עובד כמנהלן בבית הספר לחינוך מיוחד, ודורון ארכיונאית בקיבוץ. ליובל יש אח, ערן, כתב "ידיעות אחרונות" בשרון, ואמנון, המתגורר בכפר תקווה.

הדור הבא: עדן לומד בכיתה ד' בבית ספר משגב בגח"א. מנגן בגיטרה, היה בחוג ג'ודו, והשנה בחוג כדורגל. סול לומדת בכיתה ב' במשגב. משתתפת בחוג התעמלות קרקע, ולומדת לנגן באורגן. ניקו מתחנך בגן דולב אצל הגננת רחל.

דגני בוקר: הילדים לא יוצאים מהבית לפני שאכלו דגני בוקר, ליד השולחן או מול הטלוויזיה.

שעתיים פנויות: קרינה מגיעה הביתה מההוראה בסביבות 2 אחר הצוהריים, ועד שיובל והילדים חוזרים, עושה משהו שימושי ("עכשיו אני מנסה לערוך סרט מהטיול שלנו לספרד לכבוד יום ההולדת ה-40 ליובל, ובנוסף אני מציירת שלטים לפינת החי").

הקפצות לחוגים: ההורים עסוקים בהסעות בשעות אחר הצוהריים ("זה כל הזמן הקפצות, או לחברים או לחוגים"). רק ניקו הקטן נמצא בבית ובונה בקוביות.

ארוחה קבועה: לא מוותרים על ארוחת ערב קבועה ומסודרת בכל יום ("זה קדוש אצלנו").

בילויים: טיול משפחתי בארץ פעמיים בשנה.

קניות: בעיקר בקיבוץ, לחם טרי במשמר השרון, והשלמות בחדרה.

מאכלים: תירס, פסטות, עוף, דג, תה מטה לקרינה ("אני צמחונית. אין אסדו").

הפרטות ושכר דיפרנציאלי: גבעת חיים מופרט עם שכר דיפרנציאלי. יובל: "תמכתי בתהליך אבל יש לי תחושה שלא אומרים את כל האמת". קרינה: "היה צריך לעשות את זה, אבל זה פגע בצד החברתי".

מצב כלכלי: בינוני.

עושה לי את היום: אצל קרינה כל יום הוא חגיגה, אצל יובל זה יום שעובר ברוגע.

טוב לי בקיבוץ: (בדירוג מ-1 עד 10) קרינה ויובל - 6.

 

קיבוץ גבעת חיים איחוד נוסד ב-1932, נמצא על כביש 581 מדרום לחדרה, מונה כ-950 נפש.

עיתונות קיבוצית


גיליונות אחרונים
ארועים קרובים