חצי פינה - ספורטחצי פינה - ספורט 

תום שלח, יאיר קלס


 

לפעמים המשחק הוא רק תירוץ

תום שלח

 

זר שיזדמן למועצה אזורית מגידו בתקופה האחרונה, יחשוב שתמו הצרות של הקיבוצים. אין שכר דיפרנציאלי, אין הפרטה ואין שיוך נכסים. מה שיש זה דבר אחד בלבד, הפועל מגידו\יקנעם. קבוצה שלא מפסידה

 

יום רביעי, 5:00: העמק לוט בערפל, קריאות התרנגול מפלחות את דממת הבוקר. חגיגות ניצחון אמש דעכו. חקלאים מתעוררים ליום נוסף של עבודת כפיים, אך רגע לפני שהם מורידים את המחרשה בדרך לפריצתו של תלם נוסף, הם מדליקים את המחשב ונכנסים לאתר הקבוצה הרשמי במטרה לצוד פיסת מידע נוספת. "כמה דוגי קלע אתמול?", הם שואלים בעיניים מצועפות, "מתי כבר יגיעו הצעיפים?" הם מקשים, ומשפשפים את שיניהם בחוסר סבלנות. האתר לא מאכזב, מפעילו יאיר קלס מבין את גודל האחריות שמוטלת על כתפיו, יש לו תשובות לכל השאלות. לאחר עדכון הבוקר, עוזבים החקלאים את ביתם הצנוע ויוצאים ליום עמלם, מבטיחים לעצמם שבארוחת הבוקר יגשו לקופת הבית על מנת למשוך חמישים שקלים לרכישת קפוצ'ון וצעיף.

 

ויהי ערב ויהי בוקר, יום חמישי: בחדר קטן מוצף אורות ניאון מתכנסים ראשי האוהדים לישיבה דחופה לאחר שבועיים בהם שיחקה הקבוצה בחוץ: "בשעה טובה חוזרים האבירים למבצר ועלינו להעניק להם קבלת פנים שלא ישכחו". במשך שעות מבצעים סיעור מוחות. שירים חדשים נכתבים, אביזרי עידוד נבחרים ומתקבלת החלטה סופית: "חייבים תוף יותר גדול".  כמו כן נרשמה שביעות רצון מכך שכל גיליונות "הדף הירוק" נחטפו מהמדפים.

 

יום שישי, 12:00: אימון הקבוצה. המתח מתחיל לעלות, הגרעין הקשה של האוהדים מגיע ומציג בפני השחקנים את השירים החדשים. הנוכחים במקום ידעו לספר כי צלילים ערבים כל כך לא נשמעו בעמק מאז ימי חבורות הזמר העליזים.

 

יום שבת, 11:30: עדכון חם באתר, "צוות של אתר הספורט המוביל בארץ one צפוי להגיע לסקר את המשחק". השמועה מתפשטת במהירות. במסיק הזיתים המסורתי מדברים כולם על ההישג וכך גם בארוחת הצוהריים. בין נגיסה בפלפל ממולא, טעימת צ'ולנט מהביל, מריצים החברים מערכים אפשריים להתמודדות הקרבה מול מכבי נתניה.

 

יום ראשון ושני חולפים להם בציפייה אדירה, עשרות אוהדים מגיעים לאימוני הקבוצה. המתח מורגש היטב בכל פינה, החל במספרת "עופר G" ביקנעם, דרך מדגה הזורע, ומגיע לשיאו במגדלי חומר הגלם של תמ"ה. מועצה אזורית שלמה עוצרת את נשימתה.

 

יום שלישי, 7:30: בטרם יבש הטל מעלי האקליפטוס בבסיס חיל האוויר בצדו האפל של העמק, עוצרת מכונית בשערו. בתוכה צוות מיוחד שנשלח בשעה מוקדמת זו על מנת לאסוף את כוכב הקבוצה דגן יבזורי ולאפשר לו מנוחה הולמת לקראת הערב הגדול, ערב יום שלישי, כנאמר בתורה "פעמיים כי טוב".

 

12:00 בחדר המצב בפנימיית "שומריה", נפתח בית חרושת למוצרי עידוד. כיתה שלמה עובדת בשיטת הסרט הנע על מנת לייצר כמות קונפטי שהליגה הלאומית לא ראתה מעודה.

 

15:00 ארבע שעות לפני תחילת ההתמודדות מתייצב הכוח הראשון במבצר. מפקד המבצע, קלס, מנחה את חייליו הנאמנים והמשימה יוצאת לדרך. 180 בלונים מנופחים, שלטים נצבעים, דגלים מונפים ושקי קונפטי זורמים מבית המלאכה המאולתר.

 

18:00 השחקנים מגיעים ומתחילים בחימום, התוף החדש יוצא לנסיעת מבחן (ההרשמה לתרומות על לוח המודעות של משמר העמק עשתה את שלה), מלווה על ידי כמאתיים אוהדים שכבר הגיעו להיכל. דוכן המזכרות נפתח, אך נסגר כעבור חצי שעה כתוצאה מגמר המלאי. כולם רוצים חתיכת היסטוריה לעצמם.

 

18:45 800 אוהדים כבר תופסים את מקומם, הרעש מחריש אוזניים. בין מאות האוהדים, נצפות דמויות מוכרות: הנה חנן ארז ראש המועצה, צעיף על צווארו, ניצב מחויך כחתן ביום כלולותיו, לוחץ ידיים לעוברים ושבים. והרי אור גורן ואיתמר מרזל, מכוכבי גבת\יגור, מחזיקת הגביע המיתולוגית, שהגיעו אף הם לחזות בתאוות הכדורסל ששבה לשלוט בעמק אחרי שנים שדעכה כמעט לחלוטין. בכיסאות הכבוד מתמקמים כוכבי העבר של הפועל משמר העמק, לצדם, עמיתיהם מהזורע. פעם הם היו יריבים ספורטיביים והיום הם יושבים כתף אל כתף, לבם שייך לאותה הקבוצה.

 

19:00 שעת הש'... האולטראס בטריבונה מתחילים בספירה לאחור... "עשר, תשע... שלוש שתיים אחת"... ואז בבת אחת, כמו התפרצות הר געש, נורה מטח קונפטי במחזה עוצר נשימה... בעקבותיו עומדים 1,300 אוהדים על רגליהם ושואגים יחדיו: "יאללה מגידו! יאללה מגידו!!!"...

 

 22:30 בפאב "זנדלי" בקיבוץ משמר העמק החגיגה בעיצומה. על הבר שחקני הכדורסל של הפועל מגידו\יקנעם חוגגים את ניצחון הבית מול מכבי נתניה. אחדים חוסים בצלן של כוסות גולדסטאר גדולות, אחרים רוקדים בשמחה תוך גמיעת מלאי הוודקה והרדבול במקום. לצדם, "הילדים הטובים" של הקבוצה, מתפרקים על מיץ תפוזים ודיאט ספרייט. מסביבם, עדר אוהדים משולהבים, חולצות אולטראס מגידו כחולות לגופם, שיר חזק בלבם ופניהם סמוקות מאלכוהול ואדרנלין. מזה כחודש וחצי, מסמל ריטואל זה את סיומו של שבוע חגיגות ופתיחתו של שבוע קרנבל, "קרנבל הפועל מגידו\יקנעם".

 

מה קרה במשחק עצמו? זה לא ממש משנה. לפעמים המשחק הוא רק תירוץ.

 


שבע מי יודע?

 יאיר קלס

 

שבעה ניצחונות ליגה כבר יש בקופתה של הפועל מגידו/יקנעם שמתבססת בראש טבלת הליגה הלאומית ומוכיחה לכולם כי הכל אפשרי.

 

בשבוע שעבר אירחה רכבת העמק הכחולה במבצרה את שכנתה בטבלה מכבי נתניה. אולם גדוש בכ-1,300 איש ראה את הרן שיפמן בערב נהדר מפציץ מכל בלטה ובדרך ל-24 אישיות גם פינק את חבריו ב-5 אסיסטים. דניס קאר סיפק 24 נק' משלו ואסף 11 לוחות, דגן יבזורי, בערב בינוני, הסתפק ב-14, אופיר פרחי ברבע שני פנטסטי הצטיין בכל פרמטר במגרש וסיים עם 12 נק', 4 אס', 4 ריב' ו-5 חטיפות, שי ברוך דאג להרים את הקהל ונתן את המנה הקבועה של 10 נק', דור ישראלי נלחם כמו שרק הוא יודע, עשה עבודה מצויינת והוסיף 6, ולירון יבזורי חתם בסל אחרון את המשחק. עם שריקת הסיום פרץ ההמון למגרש ואף לא פיסת פרקט אחת נראתה לעין.

 

מגידו/יקנעם לא עוצרת והקטר הכחול של העמק ממשיך לדהור. בשבוע הקרוב משחק עונה בבאר שבע, 2 אוטובוסים מלאים יצאו ממשמר העמק דרומה...

עיתונות קיבוצית


גיליונות אחרונים
ארועים קרובים