מפקד אוכלוסין: משפחת קנטור - עין החורשמפקד אוכלוסין: משפחת קנטור - עין החורש

נחמן גלבוע


משתתפים: רבקה (60), רמי (68) (נמצאים בתמונה), הילדים של רמי: אלון (41), מיכל (39), ארז (36), אילה (30), הילדים של רבקה: רן (36), רביב (33), הבן המשותף: אור (25). והנכדות: בר (10), עדן (8), יערה (5), אביב ועומרי (תאומות בנות 6), תמרה (2.5).

 

שיר השכונה: שכונת היובל. הדיירים בני 70-50. בתים דו- משפחתיים. השכונה עוברת שיפוצים על ידי הקיבוץ. רבקה ורמי מכונים בקיבוץ "ר.ר. הפקות", בין היתר, בזכות ארגון פעילויות שונות בקיבוץ ובשכונה ובהן טיולים, חגים ומפגשים.

עיצוב הבית: הרבה אור וצבעים בהירים. רהיטים אסתטיים, מזנון עם פרזול מסין, פינת ישיבה מהמזרח הרחוק, שולחן אוכל מאסיבי, זוג מסיכות מוונציה, זוג בובות עץ מצרפת, זוג מלאכים (רבקה: "אצלנו כל דבר מופיע בזוגות. אני אוהבת חפצים יפים. רק דברים שידברו אלי ייכנסו הביתה"). תמונות מקוריות של ציירים ישראליים, ובהם אבי בן שמחון מקיבוץ איל, ברכה גיא, שרגא וייל ועוד.

שטח הבית והחדרים: 105 מ"ר ("אחרי שיפוץ של הקיבוץ ותוספות שלנו"). סלון, מטבחון, 2 חדרי שינה, חדר עבודה, 2 חדרי שירותים.

פעילות ציבורית: ר.ר. הפקות אחראים זה שנים על הפעילות התרבותית בעין החורש (רבקה: "עשיתי את זה גם כשהייתי מעל 10 שנים פעילה במחלקת התרבות של הקבה"א והתנועה הקיבוצית"). הם משלימים זו את זה. הוא אחראי על הצד הלוגיסטי והטכני, והיא על כל נושא ההפקה. הפעילות מאוד מגוונת ותוססת ("הרבה חברים מציינים שבזכות זה לא מרגישים בעין החורש את השינוי בצורה קשה").

הפרנסה: רבקה רכזת תרבות בחצי משרה, רמי אחראי על האחזקה והתפעול של "קומפקטוס" - מפעל למתקני אחסון.

השורשים שלה: ההורים של רבקה, קרולינה (91) ("חרוצה, פעלתנית ומלאת אנרגיה. אימא ללא הפסקה") וסניה בארי ז"ל ("הוא היה המדריך של בגין בהשומר הצעיר בבריסק בפולין"), הגיעו לעין החורש בשנים הראשונות. יש לה שלושה אחים, עמי, חיים ואברהם. עמי וחיים עוסקים כמוה בתרבות, אברהם חזר בתשובה והוא מורה בקריית ספר.

השורשים שלו: ההורים של רמי, רות וחיים קנטור ז"ל, היו בתנועת השומר הצעיר בפולין ונמנו על שכבת "הסולל" שהקימה את עין החורש. רות עבדה במפעל "פחמס" ונפטרה בגיל 62, חיים נפטר בגיל 85. לרמי שני אחים, יואב בנתניה ושמוליק בעין החורש.

ההיכרות: שניהם בני עין החורש שהיו נשואים בנישואים קודמים. הקשר ביניהם נרקם לפני 28 שנים בבית הילדים של ילדיהם. שם, בשעות ההשכבה של הלינה המשותפת, נוצר החיבור שנמשך עד היום.

החתונה: בקפריסין ומסיבה צנועה בקיבוץ ("לא חשוב באיזה שנה").

הילדים: אלון עובד בחברה לשיווק ואחזקת צמיגים, מיכל אחראית על החינוך החברתי בלהבות חביבה, ארז עושה דוקטורט במכון ויצמן ("שלושתם נמצאים בעין החורש"), רן חי במושב בית חנניה ואחראי על מערכות המים בזיכרון יעקב, רביב מטפל אלטרנטיבי וחי בכפר הרוא"ה, אילה גרה בתל-אביב, אור גר בקיבוץ ועובד לקראת הטיול בחו"ל.

היום שלו: רמי מתייצב במפעל ב-6 בבוקר, אחרי שתיית קפה ב"פרלמנט" של עין החורש ("זה רק גברים שצועקים כל הזמן"). אחר כך הוא יוצא לנסיעות בענייני המפעל, וחוזר אחר הצוהריים. בהמשך הוא מבלה עם הנכדים, או עוזר בהפקה של אותו שבוע.

היום שלה: רבקה נוסעת בבוקר למכון כושר בחדרה ("מטעמים בריאותיים"), אחר כך היא עסוקה מאוד בענייני תרבות ("זה לוקח הרבה יותר מחצי משרה"), ובמקביל משלימה תואר ראשון באוניברסיטה הפתוחה במדעי הרוח והחברה בהתמקדות על סוציולוגיה. אחר הצוהריים והערב מוקדשים לילדים ולנכדים, ולעיסוק בענייני תרבות והפקת ערבים לקיבוץ ולאזור. סוף השבוע מוקדש לתרבות ("כל יום שישי יש פעילות תרבותית בעין החורש") ולמשפחה ("יש יחסים מאוד טובים בין כל הילדים במשפחה המורחבת שלנו").

קניות: הרוב בעין החורש (רבקה: "אני אוהבת לצאת למסע קניות קטן באזור בימי שישי").

בילויים: המון הצגות ומופעים במסגרת התפקיד וסרטים.

מאכלים: בשרים (באחריות רמי), אורז, ירקות, תפוחי אדמה (באחריות רבקה).

הפרטות ושכר דיפרנציאלי: עין החורש מופרט עם שכר דיפרנציאלי קרוב לשנה וחצי. רמי: "בהתחלה התנגדתי להפרטה. בדיעבד אני חושב שזה היה תהליך נכון, בעיקר כשדאגו לעניין הפנסיה". רבקה: "תמכתי בזה לאורך כל הדרך, וכיום אני מאוד מרוצה מהשינוי ומהאווירה החברתית הטובה".

מצב כלכלי: בסדר גמור.

עושה לי את היום: אצל רבקה זה הנכדות והזוגיות עם רמי, אצל רמי זה הבריאות והפעולות

החברתיות והתרבותיות.

טוב לי בקיבוץ: (בדירוג מ-1 עד 10) רבקה - 9, רמי - 10.

 

קיבוץ עין החורש נוסד ב-1929, נמצא על כביש 581 ומונה כ-360 חברים.

 

עיתונות קיבוצית


גיליונות אחרונים
ארועים קרובים