מפקד אוכלוסין: משפחת קסוס, צרעהמפקד אוכלוסין: משפחת קסוס, קיבוץ צרעה

נחמן גלבוע


משתתפים: שירה (36), עמירם (37), שגיא (9.5), שחר (8), עמית (4.5), עומר (שנה וחצי). והגורה מיקי, בת חודשיים, כלבה מעורבת-ננסית.

 

שיר השכונה: השכונה המרכזית. בתי קומתיים. שתי דירות בכל קומה. שכונה ותיקה יחסית, קרובה לבריכת השחייה. הבתים מוקפים מדשאות וגינות. משפחת קסוס גרה בקומה שנייה, והילדים יורדים לפעמים לשחק בדשא המשותף. יש יחסים טובים בין השכנים, אבל אין בבניין ילדים קטנים. השכנים הם מוותיקי הקיבוץ.

עיצוב הבית: באחריות שירה. בסלון ריהוט פונקציונאלי, ספות, שולחן סלוני, טלוויזיה קטנה. שלוש תמונות של הדפסים אמנותיים. הילדים חולקים חדר שינה אחד, ובו הצעצועים וחומרי הלימוד.

שטח הבית והחדרים: 60 מ"ר. סלון, חדר ילדים, חדר שינה של ההורים, מטבחון, פינת אוכל, חדר שירותים.

תחביבים: קריאה, האזנה למוזיקה.

פעילות ציבורית: עמירם חבר בדירקטוריון הקיבוץ, במנהלת האינטרנט, בוועדת בטיחות.

הפרנסה: שירה שיננית, עמירם איש מחשבים בחברת מטריקס בהרצליה.

השורשים שלה: הוריה של שירה, נתן (61) ואסתר (60), הוא נגר והיא מטפלת בילדים, עלו לארץ מטורקיה כשהיו תינוקות. נתן היה חבר טוב של אח של אסתר, ודרכו הכיר את אחותו הצעירה.

ההורים מתגוררים בבת ים. לשירה שתי אחיות ואח.

השורשים שלו: הוריו של עמירם, מרים (70) ודני (74), היא ילידת קזבלנקה והוא יליד פס שבמרוקו, עלו לישראל בנפרד בשנות ה-50. הם התגוררו בטבריה ושם הכירו ונישאו. לאחר מספר שנים עברו לירושלים, ובה הם מתגוררים עד היום. לעמירם שתי אחיות ואח.

ההגעה לקיבוץ: שירה ועמירם הגיעו לצרעה כנקלטים לפני שנתיים וחצי, ומזה חצי שנה הם חברי קיבוץ. הם גרו בירושלים ולאחר מכן במושב אביעזר הסמוך לצרעה, והחליטו לנסות חיי קיבוץ באזור מגוריהם ("חיפשנו משהו אחר לנו ולילדים, שונה מהחיים שניהלנו לפני כן").

ההיכרות: שניהם היו סטודנטים בירושלים. הוא למד באוניברסיטה העברית, והיא בסמינר דוד ילין. הם עבדו לפרנסתם באותה חברת שמירה, וחבר משותף שעבד בחברה הכיר ביניהם.

החתונה: ב-94' בירושלים.

הילדים: שגיא בכיתה ד' בבית ספר הרטוב שבצרעה, משתתף בחוג קפוארה וכדורגל. שחר בכיתה ג' ("אני בסוף המסדרון וזה ממש מעצבן"), משתתפת בחוג לכדורגל ויצירה. עמית בגן "סביון" אצל הגננות אורה, רותי ואתי, ומשתתפת בחוג התעמלות. עומר הקטנה נמצאת בפעוטון "נרקיס".

פותחים את היום: שירה ועמירם משכימים ב-5.45 ומתחילים לארגן את כל מה שצריך לילדים: סנדביצ'ים, תיקים, בגדים וכו'. ב-6.30 מתחילים להעיר את החבר'ה, ולעזור למי שצריך להתלבש ולצחצח שיניים. בסביבות 7 יוצאים מהבית, ומביאים את הילדים לבתי הילדים. ב-7.15 יוצאים למקום העבודה.

סוגרים את היום: שירה חוזרת מהעבודה ב-3 ואוספת את הילדים ב-4. חלק הולכים לחוגים, חלק משחקים בבית או עם חברים. עמירם מגיע בסביבות 7, ואז מתחילה ההתארגנות לסיומו של היום ("ארוחת ערב, מקלחות, קצת משחקים, קצת פעילות"). בסביבות 8.30 בערב הילדים כבר לבושים בפיז'מות ושומעים סיפור לפני השינה (עמירם: "קורה שאני נרדם לפניהם, תוך כדי הסיפור"). אחר כך נשאר קצת זמן להורים להיות ביחד.

קניות: קנייה מרכזית בסופרמרקטים בבית שמש, השלמות בכלבולית.

בילויים: פגישות עם חברים, לעתים רחוקות יציאה למסעדה או סרט.

מאכלים: פיצה (שגיא), טונה (שחר), ביצה והמבורגר (עמית), קוטג' (עומר הפעוטה) ("היא גומרת גביעים שלמים").

הפרטות ושכר דיפרנציאלי: צרעה מופרט עם שכר דיפרנציאלי למעלה משנה. עמירם: "באנו לקיבוץ שיתופי והופתענו כשהוא השתנה. כנראה שזה משהו שהיה צריך לקרות. מה שחשוב זה שנשארו קשרי חברות בין האנשים". שירה: "השינוי קרה מהר והיה קצת קשה לעכל אותו. המצב כיום הוא שילוב של מה שהכרנו מבחוץ עם מה שפגשנו בקיבוץ".

מצב כלכלי: טוב.

עושה לי את היום: אצל עמירם זה הילדים שעושים לו את הבוקר, הצוהריים, והערב, אצל שירה זה המשפחה, הילדים וה"ביחד".

טוב לי בקיבוץ: (בדירוג מ-1 עד 10) שירה ועמירם - 10.

 

קיבוץ צרעה נוסד ב-1948, נמצא על כביש 38 סמוך לבית שמש, ומונה 360 חברים.

עיתונות קיבוצית


גיליונות אחרונים
ארועים קרובים