ותיקה תחת איומים - איומים על חברת קיבוץ מבוגרת בעקבות סכסוך עסקי של בנה
ותיקה תחת איומים

יעקב דרומי


הטרדות ואיומים על חברת קיבוץ מבוגרת * בעקבות סכסוך עסקי של בנה

 

סכסוך עסקי בין שניים לגבי השקעה בחברה ודרישה להשבה של סכום ההשקעה, הוביל, כך נראה, לאיום על המתלונן, בן קיבוץ, לפיו אם לא יביא לו 700,000 דולר, ידאג הנאשם ל"הוציא עליו חוזה".

 

בכתב האישום, שנדון בפני השופטת גיליה רביד בבית משפט השלום בתל-אביב, נטען שבמשך מספר חודשים איים הנאשם על אמו של המתלונן, חברת קיבוץ בנגב, בכך שהתקשר מספר פעמים רב לביתה בקיבוץ ואמר לה, שאם היא או בנה לא ישיבו את הכסף, לא יהיה טוב לבנה. הוא הוסיף, על פי הנטען, שלא כדאי לה להתעסק עמו וכדאי שתשיב את הכסף כמה שיותר מהר. עוד נטען שהנאשם הגיע לבית חברת הקיבוץ "ואמר לה שהוא יודע עליה כל מיני דברים ולראיה - הוא יודע היכן היא גרה, כל זאת במטרה להפחידה". הנאשם כפר בעובדות וטען שזו תלונת שווא, שכן מעולם לא איים על המתלוננים.

 

חברת הקיבוץ, אישה מבוגרת, העידה, כי "פנייתה למשטרה להגשת תלונה נגד הנאשם הייתה לאחר תקופה ארוכה של הטרדות ואיומים מצדו". לדבריה, אמרה לנאשם "כי בנה הוא אדם בוגר וכי אין לה קשר לעסקיו", אך זה אמר לה, לדבריה, ש"מאחר שבנה אינו מחזיר את החוב, עליה, כאמו להחזיר להם את הכסף במקומו".

 

בית המשפט קבע כי "יש לאמץ את גרסאות עדי התביעה ולהעדיפם על פני גרסתו של הנאשם". השופטת מצאה את הנאשם אשם בעבירה שיוחסה לו בכתב האישום ומרשיעה אותו בביצועה.


 


מסמכים חדשים בעיתונות תנועתית וכלליתעיתונות קיבוצית


גיליונות אחרונים
ארועים קרובים