ספורט - המגרש הביתי - אנשי הספורט של התנועה הקיבוצית מברכים ומסכמים לקראת ראש השנה

 

שנה טובה וספורטיבית

 

אנשי הספורט של התנועה הקיבוצית מברכים, מאחלים ומקווים * וגם מסכמים ונזכרים ברגעים החשובים

 

שי שלו (ניר-עוז), הודף כדור ברזל: "אני מסכם את השנה שלי כטובה בהישגים ומאכזבת בתוצאות. זכיתי באליפות ישראל וניצחתי בכל התחרויות שבהן הייתי אמור לנצח. מאחל לעצמי להמשיך בהישגים, להשתפר בתוצאות, ושלא יהיו פציעות גדולות, מהקטנות אין מנוס. רגע השפל היה כשנפצעתי חודש לפני אליפות אירופה לזריקות. נחתי עד לתחרות, השתתפתי וסיימתי אחד לפני האחרון. רגע השיא היה כשזכיתי פעם עשירית ברציפות באליפות ישראל".

 

ענבר רונן (משמר-העמק), רוכבת אופניים: "הייתה שנה ממש טובה, עם המון למידה, הרבה התקדמות והצלחות בחו"ל. זכיתי באליפות ישראל במסלול כביש, התקדמתי בניקוד העולמי. מאחלת לעצמי להמשיך ולהתקדם, לשמור על התואר אלופת ישראל, למצוא ספונסרים כדי שאוכל לממש את היכולת בחו"ל, ולרתום עוד אנשים לענף הרכיבה. לענף שלי אני מאחלת שיצטרפו אליו עוד רוכבים, רוצה לראות יורשים, דור צעיר שיביא עתיד לענף. רגע השפל היה הפציעה הקשה בתחרות בגרמניה, משם פוניתי באמבולנס. הרגשתי אכזבה גדולה ופחד שאולי נגמרה לי העונה. רגע השיא היה הזינוק למרוץ השליחים באליפות אירופה. הייתה זו הפעם הראשונה שנשלחה משלחת ישראלית לאליפות זו".

 

שרי השאש (אילות) רוכבת סוסים: "הייתה לי שנה מוצלחת בארץ ובעולם. זכיתי במקום ראשון, שני ורביעי במקצועות שונים באליפות העולם לרכיבה מערבית. המיקום הקבוצתי באליפות היה שביעי, אנחנו הולכים ומשתפרים. בשנה הבאה אני מקווה להמשיך לרכוב, כי בעוד חודש אני מתגייסת. מקווה להוציא 'ספורטאי מצטיין' ולרכוב הרבה, למרות המדים. מאחלת לענף להתקדם ולא לעזוב את המושכות, כי בסוף נהיה כמו שאר העולם. לא תזיק עוד תמיכה כספית ופרסומית".

 

נעמה קהא (גבעת-ברנר), כתבת ספורט בגל"ץ: "השנה הייתה לי רגועה וכיפית יותר מקודמתה, כי עשיתי יותר דברים שאני אוהבת. התבגרתי, כחיילת בשנתה האחרונה בצבא החיים נראים אחרת, אני משדרת יותר, מקבלת יותר אחריות, עוסקת יותר בעיקר ופחות בעבודות שחורות. לשנה הבאה אני מאחלת לעצמי בעיקר בריאות ושלווה. לספורט הישראלי אני מאחלת פחות אלימות במגרש ומחוצה לו; פחות עסקנות, ושנראה יותר הישגים מהדור הצעיר. בעוד שנתיים יש לנו אולימפיאדה, וזה הזמן שהצעירים יטביעו חותם, כדי שבאמת, כמו שאומרים, תהיה זו המשלחת הגדולה ביותר אי-פעם. רגע השיא שלי היה בתקופת המונדיאל, נהניתי לסקר את הטורניר הגדול בעולם, רגע של עילוי".

 

עשי מור (יזרעאל), מאמן רוגבי: "הייתה לנו שנה טובה ומוצלחת, הבוגרים זכו באליפות ובגביע וסיימו עם הפסד אחד בלבד. הנערים שלנו לקחו את אליפות הארץ והילדים פתחו ליגה חדשה לגילם. שחקנים צעירים חזרו אלינו מהצבא ומטיולים בחו"ל. היינו אמורים להשתתף באליפות אירופה לקבוצות, דבר שלא יצא לפועל. לענף אני מאחל שיצטרפו יותר קבוצות, במיוחד לנוער, שהרמה שלנו בליגה תעלה ושהענף יקבל יותר תקציבים. שיבוא יותר קהל למגרשים. מקווה שהרוגבי יהפוך לספורט אולימפי, דבר שידחוף את הענף. לעצמי אני מאחל להשתפר ביכולת האימון ולשפר את התשתיות. רגע השפל ורגע השיא שלי התחברו באותו אירוע. היה זה ההפסד לאשקלון, אחרי שנתיים ללא הפסד. היינו שבעים וחטפנו, זו הייתה נקודת השפל אבל גם השיא - כי הבנו שניתן לנצח אותנו. מאז חזרו הרצינות וההשקעה באימונים, כך שההפסד עשה לנו רק טוב".

 

שי שני, מנכ"ל איגוד הפועל: "שנה מוזרה עברה עלינו, בגלל המלחמה. היו רגעי הצלחה ואכזבה, הייתה הזכייה של הפועל תל-אביב בגביע המדינה בכדורגל. השייטים הביאו הישגים עולמיים, כולל מדליות. האכזבה נובעת מכך שהרבה קבוצות בפריפריה התפרקו ונעלמו בגלל בעיות תקציב. השנה לא חל שיפור בתקציב הספורט מטעם הממשלה, שהוא מגוחך ומעליב ולא נראה שישתפר. מאחל לספורט שיהיה שלום, כי שלום משפיע ישירות על הספורט. לעצמי אני מאחל שאצליח להקים אגודות, בעיקר בפריפריות. בשנה הבאה פנינו לצפון, אני רוצה לפתח את הספורט במקומות שהוזנחו במשך שנים על-ידי כל ממשלות ישראל. נעשה זאת באמצעות העברת פעילויות ספורט לצפון. מאחל להפועל שכמה שיותר קבוצות יזכו בתארים וייצגו אותנו בכבוד".

 

שירן ראובן (תל-יוסף), שחקן כדורסל: "הייתה שנה נפלאה ומוזרה. שנת הצלחה, כי הגענו (הפועל עפולה-גלבוע, בה משחק גם גוני יזרעאלי מגבת) שני ניצחונות מעלייה לליגת העל. לא הצלחנו, אבל הדרך הייתה נפלאה לי ולקבוצה. בעונה זו חליתי במחלה מוזרה ונדירה בשם טיניטוס, שתוקפת את האוזן. היו לי צפצופים כל הזמן, וכל רעש החמיר את המצב. נאסר עליי לשחק, סבלתי נורא, היה לי מוזר, אף אחד לא יודע ממה נבעה המחלה. היום עדיין לא יצאתי מזה לגמרי, אבל אני כבר יכול לשחק כרגיל. לשנה הבאה אני מאחל לעצמי להצליח בליגת העל, שכל חיי שאפתי וחלמתי להגיע אליה. מאחל לעצמי בריאות ולהוכיח את עצמי בליגה של הגדולים. לכדורסל הישראלי אני מאחל שיהיה תחרותי, כדי שהאליפות לא תיקבע מראש".

 

גבע ברקאי (אילון), כדורגל: "השנה הייתה כישלון. סכנין ירדה ליגה ואני ירדתי אתה. לא משנה מה הייתה הרמה האישית, כי הקבוצה ירדה. מאחל לעצמי שנחזור לליגת העל, כי הכדורגל שלנו צריך קבוצה מהמגזר. לענף הכדורגל אני מאחל המשך המהפכה. מכבי חיפה לא תיקח את האליפות בהליכה, בזכות גאידמק יש עניין והרבה כסף בכדורגל, שיביא יותר קהל. מקווה שזו לא תהיה אפיזודה חולפת, כדי שיהיו תחרות ועניין".

 

נועם כץ (עין-המפרץ), שחקן כדורעף: "עשינו עונה סבירה במטה-אשר. אצלנו התרגלו לאליפויות, אבל הזמנים השתנו, יש פחות כסף וצריכים להתאים את רמת הציפיות למצב. אני מרוצה מיכולתי ומיכולת הקבוצה. לעצמי אני מאחל ליהנות מהמשחק. לשנה הבאה אני מקווה ליהנות, להישאר בריא ולהביא הישגים. לענף אני מאחל שיצא מהשפל אליו נקלע בשל בעיות ניהול ומלחמות עסקנים, וכן בגלל בעיות תקציב ומצוקת כישרון. צעירים לא באים למשחק. חייבים להרים את הענף. רגע השפל היה במשחקי הפלייאוף מול כפר-סבא, בו הפסדנו, המאמן תומר לוינזון פוטר, שחקנים נפצעו והיו מריבות. רגע השיא היה בניצחון הביתי (3:1) על כפר-סבא, שלקחה את הגביע השנה. במשחק זה התחברנו והיינו לקבוצה מגובשת, שניצחה קבוצה עשירה וחזקה".


 מסמכים חדשים בעיתונות תנועתית וכלליתעיתונות קיבוצית


גיליונות אחרונים
ארועים קרובים