מפקד אוכלוסין: משפחת כהן-גדעון, אדמית

מפקד אוכלוסין: משפחת כהן-גדעון, קיבוץ אדמית

נחמן גלבוע


משתתפים: גלי גדעון (44), איציק כהן (49), ליהי (23), אודליה (6), שירה (23). הכלב נתן ("סתם פושט") והחתולה הג'ינג'ית של גלי.

 

יום ההולדת של גלי: נחגג בשבת האחרונה עם בני המשפחה והחברים הקרובים מהקיבוץ, עם קפה ועוגות, פיצוחים, מאפים והרבה יין משובח.

שיר השכונה: שכונה ספדיה על שם האדריכל הנודע, משה ספדיה, שתכנן ובנה אותה. בתים דו קומתיים עשויים מבטון מזוין בשל הקרבה לגבול לבנון, שהכניסה לכל דירה בהם היא נפרדת. הבתים והדיירים מיודדים זה עם זה ונפגשים מדי פעם לקפה של אחר הצוהריים.

עיצוב הבית: במהלך שיפוץ נפתח חלון גדול בסלון אל הנוף. ספות עור בהירות שנקנו בקיבוץ כברי. על הקיר רפרודוקציות נוף שציירה ציירת צפתית בשם אן מדלי. גלי קנתה בגלל הקשר שלה לעיר צפת שבה גדלה עד שהגיעה לקיבוץ.

שטח הבית והחדרים: 100 מ"ר לאחר הרחבה. סלון ומטבח לא גדול, 4 חדרי שינה ושני חדרי שירותים. הבית היה במקור 74 מ"ר לפני הלינה המשפחתית.

תחביבים: העבודה בבוסתן ובגינה שמאחורי הבית. בבוסתן עצי תפוז, לימון, תפוז סיני, נקטרינות, אפרסקים, תותים. בגינה אבטיחים, דלורית, דלה, פלפלים. (איציק: "אני פלח". גלי: "ואני פלחית"). גלי משתתפת בקבוצת תיאטרון בכברי.

פרנסה: איציק איש המקצוע בגידולי שדה אש"ל (אדמית, שמרת, לוחמי הגטאות), גלי מורה לחינוך מיוחד בבית הספר אופק בעברון.

פעילות ציבורית: גלי בוועדת קליטה. איציק במועצת המנהלים של הקיבוץ, ובוועד ההנהלה (המזכירות).

הילדים: ליהי סטודנטית במכללת תל חי לעבודה סוציאלית. שירה, אחותה התאומה של ליהי, מטיילת בהודו. אודליה עולה מהגן באילון לכיתה א'.

השורשים שלה: אמה של גלי, ינקה, בת 73, ילידת פולין, הגיעה לארץ כנערה ב-47' אחרי השואה, ונקלטה בתל יוסף במסגרת עליית הנוער. לאחר מספר שנים הכירה בחיפה את רפי, שעלה מגרמניה ב-33', היה בקיבוץ אלומות, ועבר לחיפה. גלי, הבת הבכורה, נולדה בחיפה, ולאחר מכן עברה המשפחה לצפת, שבה נולדו עוד שני בנים.

השורשים שלו: אמו של איציק, פיבי, בת 73, הגיעה ממרוקו לקיבוץ מענית בעליית הנוער. אביו, אליהו, בן 78, הגיע גם הוא ממרוקו, והם נפגשו בקיבוץ רמת רחל. משם עברו למעברה בצמח, שבה נולדו שני אחיו הבוגרים של איציק. מהמעברה עברו לבית שאן, שבה הם מתגוררים כיום, ושם נולד איציק ואחותו הצעירה.

ההגעה לקיבוץ: איציק הגיע לאדמית ב-76' בגרעין של השומר הצעיר, וגלי הגיעה 5 שנים אחריו גם בגרעין של התנועה ("זה היה בשנה היחידה שהיה קן של השומר הצעיר בצפת").

ההיכרות: הם נפגשו בגד"ש של אדמית. היא באה לעבוד בהשקיה כחיילת במחלקת משק והוא היה כבר אזרח. הרומן התפתח בין הממטרות.

החתונה: בבריכת השחייה של אדמית.

סדר היום: איציק משכים ב-5.30 ויוצא לשדה. גלי לוקחת את אודליה בסביבות 7 לגן באילון, וממשיכה לעבודה באופק שבעברון. בשעות אחר הצוהריים המוקדמות היא עושה את המסלול חזרה דרך הגן באילון, ואיציק חוזר מאוחר יותר מהשדות. אחר הצוהריים מוקדש לילדה ולעבודה בגינה, בערב הולכים לפעמים לישיבות.

טלוויזיה: איציק כמעט לא צופה בטלוויזיה, אפילו לא במונדיאל ("אחרי הרבה שנים שאימנתי ושיחקתי כדורגל, נפגעתי בברך והרופא אמר לי להתרחק מזה. חתכתי סופית, כולל המונדיאל"). גלי דווקא כן צופה במשחקים.

קניות: בסופרמרקט בלוחמי הגטאות ובנהריה.

בילויים: תיאטרון, חופשות בארץ.

מאכלים: תאילנדי, שניצל, תפוחי אדמה (גלי: "אוכל שמכינים מאוד מהר").

הפרטות ושכר דיפרנציאלי: אדמית מופרט כבר 8 שנים. גלי: "הייתי מזכירת הקיבוץ כשזה בוצע, ואני מצטערת שלא עשינו את זה קודם. זה היטיב עם כולם". איציק: " הייתי מזכיר קיבוץ כשהתחילו עם המהלך ולא תמכתי בו. כיום אני חי עם זה, אבל דעתי לא השתנתה").

מצב כלכלי: סביר.

עושה לי את היום: אצל גלי זה כשהבנות באות, אצל איציק התחושה המיוחדת כשהוא עולה לאדמית, אצל ליהי זה לפגוש את אחותה הקטנה והכלב נתן.

טוב לי בקיבוץ: (מ-1 עד 10) גלי - 9-8, איציק - טוב לי בלי לתת ציון, ליהי - 9.

 

קיבוץ אדמית נוסד ב-58', התפרק והוקם שוב ב-71'. נמצא על כביש 8993, סמוך לשלומי שבגליל המערבי. 36 חברים ומועמדים וכלל האוכלוסייה - 110.

עיתונות קיבוצית


גיליונות אחרונים
ארועים קרובים