שיעור מנצח

שירלי זינגר


טל דרומי, נער מקיבוץ מצר, זכה בתחרות הארצית: "הכיתה הטכנולוגית 2010"

 

טל דרומי, בן 13 וחצי מקיבוץ מצר, הוא הזוכה בתחרות "הכיתה הטכנולוגית 2010" שארגנה חברת "סלקום" בחסות משרד החינוך. בטקס, שהתקיים השבוע, הציג טל את הפרויקט שלו וזכה במקום הראשון. הפרס הגדול: מכשירי איי-פוד לו ולכל חבריו לכיתה!

 

התחרות אתגרה תלמידים מכל רחבי הארץ להגיש הצעות למערכי לימוד עתידניים. מנחה הגיע לכל כיתה שלקחה חלק בפרויקט, והציג בפני התלמידים שורה של טכנולוגיות חדישות ואמצעים מתקדמים. מהתלמידים נדרש לחשוב ולתכנן כיצד ניתן לשלב טכנולוגיות אלו בתהליך הלמידה, כדי לשפרו ולקדמו. טל דרומי, שסיים השבוע כיתה ח' במוסד החינוכי מבואות-עירון, הכין מצגת, שכאמור הביאה אותו לגמר התחרות ולמקום הראשון.

 

"המצגת כללה מערך שיעורים המשלב טכנולוגיה חדישה", מספר טל דרומי. "למשל, שיעור ספורט, בו התלמיד מרכיב משקפיים מיוחדות המראות לו את מצבו הפיזי, כמה מטרים עבר, דמות וירטואלית שמעודדת אותו, וכו'. וגם - הוא נועל נעליים חכמות שמשנות את המדרס לפי רמת הקושי של האדמה שעליה נעשית הפעילות. ועוד - שיעור ביולוגיה בו התלמידים, גם כאן בעזרת משקפיים, מדמים עצמם לחומרים שונים ובעזרת מעין משחק לומדים ומבינים טוב יותר את הקשרים בין סוגי החומר. ככה יותר מעניין ויותר כיף ללמוד".

 

ש: איך ההרגשה לזכות במקום הראשון?

טל דרומי: "טובה. גם החבר'ה מהכיתה שמחו, ולא רק בגלל הפרס. הם לא האמינו שבעקבות מין הרצאה כזאת, שהועברה למשהו כמו 15 אלף תלמידים ברחבי הארץ, הצלחנו להגיע לגמר, ועוד לזכות במקום הראשון".

 

ש: ושירים לאיי-פוד - כבר הורדת?

"ברור!"
 _________


עיתונות קיבוצית


גיליונות אחרונים
ארועים קרובים