ספורט - המגרש הביתי

תומר רונא


דקל שוב ירוק

 

דקל קינן (ראש-הנקרה) חוזר למכבי חיפה * ומקווה למצוא את מקומו בהרכב

 

דקל קינן (ראש-הנקרה) סיכם את תנאי חזרתו לקבוצת נעוריו, מכבי חיפה. דקל, שהושאל השנה למכבי נתניה, עמה הגיע להישגים יפים, חוזר הביתה ומקווה שהשנה יוכל לזכות בדקות משחק רבות. בשנים האחרונות מצא עצמו דקל על הספסל, עובדה שגרמה לו תסכול רב. "אני רוצה לשחק כמה שיותר ולצבור ניסיון", היה חוזר ואומר בכל פגישה עם מאמנו בחיפה, רוני לוי, ועם הבעלים, יעקב שחר. דקל, שחוזר לקריית-אליעזר, מאמין שהשנה באמת יוכל למצוא עצמו בהרכב ולשחק עם האלופה לא רק בליגה אלא גם במוקדמות ה"צ'מפיונס ליג". סיכויו של קינן לשחק השנה בהרכב הראשון גוברים עקב העברתו הצפויה של הקפטן, אריק בנאדו, ל... נתניה. דקל ישתף פעולה עם הרכש החדש, הקשר הבינלאומי עבאס סואן. השניים שיחקו יחד בבני-סכנין.

 

דקל קינן: "אני מאושר לחזור הביתה. מכבי חיפה היא השאיפה שלי. מקווה השנה לשחק, ואם לא - כנראה שוב אמצא קבוצה חלופית. המטרה שלי היא לשחק כמה שיותר, ישיבה על הספסל רק מבאסת".

 

חותרים חזק

 

התוצאות, המדליות והדרמות של נציגינו באליפות ישראל בקיאקים, שנערכה בעמק הירדן

 

הצלחה מרשימה, אך לא מפתיעה, נקבעה באליפות ישראל בקיאקים, שהתקיימה בשבת שעברה בימיה של עמק הירדן. מיכאל קלגנוב, כוכב האליפות מדגניה ב', זכה - זו הפעם העשירית - בתואר אלוף ישראל לקיאק יחיד למרחק 500 מטר. קלגנוב זכה גם בקיאק הזוגי למרחק זה עם הצעיר המוכשר, ברק לופן מגנוסר. השניים יצאו למחנה אימונים בפולין לקראת אליפות אירופה בחודש הבא, שתיערך בצ'כיה.

 

הקרב על המקום הראשון בתחרות הזוגות למקצה ה-500 לווה במתח רב, דבר שגרם לשתי פסילות בזינוקים הראשונים. קלגנוב הוכתר גם כאלוף הארץ למרחק הקצר, 200 מטר, ולופן הגיע קצת אחריו וענד את מדלית הכסף. לופן המוכשר, רק בן 19 וחצי, סיים עם מדליית ארד למרחק 500 המטרים.

 

לריסה פסחוביץ, גם היא מדגניה ב', הוכתרה כאלופת ישראל לנשים במקצה ל-500 מטר. פסחוביץ, שזכתה בבכורה גם למרחק הכפול, לא תצא לאליפות אירופה או העולם, כי לא עמדה בקריטריונים לתחרויות אלה. המרחק הקצר, 200 מטר, סיפק את הדרמה הגדולה של האליפות. פסחוביץ, שעבדה קשה כדי להגיע ראשונה, התהפכה עם הקיאק עשרה מטרים לפני קו הגמר. הגל שיצרה פסחוביץ עקב ההתהפכות הפך את סירתה של עדי גפני, שאיימה לעבור את פסחוביץ. ו"כאשר שניים רבים השלישי זוכה": ניב יהודה (17), שהייתה צמודה אל השתיים כל הדרך - עקפה את שתיהן וסיימה כאלופה.

 

במרחק לאלף מטר סיים במקום השני כשרון נוסף של עמק הירדן, ערן לב (18) מקיבוץ עין גב. הישגו הקנה לו את הכרטיס לאליפות אירופה לנוער, שתיערך ביוון בחודש הבא. למקום השלישי התברג עמנואל רויאן מעמק הירדן.

 

מיכאל קלגנוב, הידוע בסגנונו הישיר, סיכם: "אליפות ישראל היא אימון יומי בשבילי. המטרה היא להגיע לגמר אליפות אירופה בקיאק הזוגי ולקבוע זמן איכותי".
 _________


עיתונות קיבוצית


גיליונות אחרונים
ארועים קרובים