ספורט - המגרש הביתי

תומר רונא, יבל ברקאי


צעד וחצי ללאומית

 

הכדורסלנים הצעירים של העמק כבר בליגה הראשונה

 

יממה אחרי עלייתה של גלבוע/ עפולה/ מגדל-העמק בכדורסל לגמר הפלייאוף של הליגה הלאומית, ניצחה קבוצת הנוער של המועדון, גלבוע/עפולה, את בקעת בית שאן, יריבתה המרה, 58:56 במשחק חוץ בנווה-איתן. כתוצאה מניצחון זה עלתה הקבוצה לליגה הראשונה (ליגה לאומית).

 

עידן שפרן (תל-יוסף), רכז הספורט של המועצה האזורית גלבוע - שבנו, תמיר, נמנה עם שחקני הקבוצה - מונה את שאר הקיבוצניקים המשחקים בה: גל רכס (עין-חרוד מאוחד), מאור רוח (תל-יוסף), לירן בן צבי (בית-אלפא) וסער ויסוצקי (מגידו). גם הקבוצה המנוצחת, מבקעת בית שאן, כוללת קיבוצניקים רבים - מניר-דוד, מנוה-אור, וגם מהקיבוצים הדתיים שלוחות ועין-הנצי"ב.

 

ואלה התוצאות

 

קליעה * קראטה * רוגבי * דו"ח מהשטח

 

קליעה עולמית הקלע הבכיר של ישראל, גיא סטריק (הפועל מעברות), סיים בשבוע שעבר את תחרות גביע העולם בארנה שבברזיל - במקום השני. גיא ירה את "תרגיל 60 כדור" במצב שכיבה ברובה זעיר, ולפני הפיינל צבר 596 נקודות. בפיינל הוסיף עוד 101.7 נקודות, וביחד: 697.7 נק'. את גיא הקדים, בשתי עשיריות (697.9), הקלע תומס מארה"ב. כן התחרו: דורון אגוזי (הפועל מעברות), גם הוא בתרגיל ירי בשכיבה, שסיים במקום ה-15 עם תוצאה של 591 נקודות, ואלכסנדר דנילוב באקדח חופשי, עם 559 נקודות, שסיים במקום התשיעי והחמיץ את הפיינל.

 

קראטה בראש באליפות הארץ בקראטה, שהתקיימה לפני כשבועיים במעלות, זכתה במקום הראשון לקאטות בגילאי 12-10 - יובל פלדמן (שמיר), שכל המומחים צופים לה עתיד מזהיר.

 

רוגבי שביעיות כמדי שנה יתקיים בקיבוץ יזרעאל טורניר השביעיות המסורתי לזכרו של דודי סילבוביץ', בחסות איגוד הרוגבי בישראל. הטורניר לילדים ולנוער יתקיים בשבת (13.5), והטורניר לבוגרים - שבוע לאחר מכן (שבת, 20.5). במסגרת הטורניר ייערך, כרגיל, הפנינג צבעוני לפי מיטב מסורת הרוגבי, כולל פעילויות לילדים, מתקנים מתנפחים, מוזיקה, הגרלות, בשר "על האש", בירה, שתייה, גלידה וחטיפים. כל אוהבי הרוגבי ומשפחותיהם מוזמנים.

 

כוכב-על במשק

יבל ברקאי

 

הכדורסלן הצעיר גוני יזרעאלי (גבת) סחף את קבוצתו, הפועל מגדל-העמק/ / גלבוע/ עפולה לגמר הפלייאוף בליגה הלאומית, ולמרחק נגיעה מליגת-העל * בנמשק בצמרת הכדורסל

 

בגיל 21.5 "סוגר" הכדורסלן גוני יזרעאלי (גבת) עונה סדירה מצוינת במדי הפועל מגדל-העמק/ גלבוע/ עפולה בליגה הלאומית (הליגה השנייה), ומעלה אותה בתחילת השבוע לגמר הפלייאוף לאחר ניצחון חוץ בחצי גמר הפלייאוף על מכבי ראש-העין. בגמר מצפה הפועל חולון לקבוצה מהעמק, וזו שתהיה הטובה יותר בחמישה משחקים - תעלה לליגת העל.

 

גוני יזרעאלי נחשב היום לכדורסלן הקיבוצניק הטוב במדינה. ביום ראשון האחרון, בניצחון על ראש-העין, קלע יזרעאלי 18 נקודות, מסר שישה אסיסטים וחטף שישה כדורים. האבא, טל יזרעאלי, שחקן עבר ב"גבת-יגור" המיתולוגית, מעדיף להנמיך ציפיות: "הפועל חולון - 'חולוניה' בפי אלפיים אוהדיה - טובה יותר. מאמן אותה מיקי דורסמן ויש לה תקציב של שלושה מיליון ש"ח, בעוד שלקבוצה של העמק יש, להערכתי, פחות ממיליון. יהיה קשה מאוד להעפיל לליגת העל".

 

גוני יזרעאלי הוא גם ה"פרויקט" של הוריו, מזל (מרצה לתקשורת במכללת יזרעאל) וטל, שמלווים אותו לכל משחק, לפעמים גם באוטובוס השחקנים. טל יזרעאלי: "בקבוצה אוהבים את גוני מאוד. במשחק הראשון בראש-העין הוא נקע את הקרסול. היית צריך לראות את מנהלי הקבוצה מלווים אותו עד שלוש בבוקר לצילומים בבית החולים 'העמק'".

 

בינתיים משרת גוני בצה"ל על תקן של ספורטאי מצטיין, עד שחרורו בשנת 2007. "זה אומר שהוא נמצא הרבה באימונים והרבה בחדר הכושר", אומר האב טל, "וחשוב מאוד - קרוב לחברתו זה חמש שנים, מיקה מזר מקיבוץ גלעד".

 

ומה מתכנן "הילד" לעשות בחייו, חוץ מכדורסל? על כך עונים שני ההורים כמעט במקהלה: "הוא שם את כל הביצים בסלסלה אחת. הוא אמר שכשישתחרר מהצבא ילך לקורס מאמני כדורסל".

 

גם הסבתא, צפרירה (צפרה), בת 76, מלווה את הקריירה של הנכד. "גוני מקבל את כל מה שגדעון ואני לא הענקנו לטל", היא אומרת. "לא ליווינו אותו למשחקים. לא הייתי יכולה לראות שמרביצים לו מכות. את האלימות. גוני הוא צנוע, שחקן ובן אדם".

 

משפחת יזרעאלי סובבת כולה סביב הכדורסל: האחות רותם (23) מכהנת כשופטת כדורסל (ליגה לאומית נשים, ליגה א' גברים), והאחות יובל (13) גם היא כדורסלנית טובה (וכדורגלנית מצוינת).

 

ש: בגבת מפרגנים? באים למשחקים של גוני?

טל יזרעאלי: "כמעט שלא. כולם רצים אחרי הפרנסה. כמעט אף אחד לא בא לראות את משחקי הבית של גוני. פעם גבת היתה אימפריית כדורסל, ופעם היה כאן קיבוץ. לצערי, הקיבוץ מת".

 

קיבוץ בתנועה: עין-הנצי"ב

 

כדורגל בכל שישי, כבר שנים, כמסורת אנגלית, נפגשים החברים למשחק כדורגל. לילדי הקיבוץ יש חוג כדורגל וליגה, בה משחקים נגד קיבוצים אחרים ונגד בית-שאן.

כדורסל במוצ"ש, באופן קבוע, משחקים - בעיקר החיילים - על המגרש הפתוח.

טניס במשך שנים מתקיים חוג קבוע, יש מגרשים בקיבוץ, וטניסאי מקומי ותיק מארגן במסירות את החוג, עם מאמן מהאזור.

חדר כושר בשבועות הקרובים עומד להתגשם חלומם של חברים רבים, בדמות חדר כושר משוכלל.

התעמלות פעמיים בשבוע לחברות עד גיל 65, פעם בשבוע לגברים.

צעידה כביש המערכת שוקק חיים 24 שעות ביממה, עם צועדים מכל הגילאים.

אופניים להיט חדש בקיבוץ, שמונה חברים מכורים לענף.

בריכה שעות השימוש בבריכה מחולקות: ברוב שעות היום כולם יכולים לשחות, אולם יש שעות לגמלאים בלבד, ובשעה האחרונה מוציאים את הילדים ורק הנשים רשאיות לשחות. בבריכה מתקיימת התעמלות במים. פעם בשנה עורכים יום ספורט היתולי, עם שלל פעילויות ספורט מימי.

רכיבה עבודה יומיומית ברכיבה טיפולית בחווה, עם ילדים בעלי צרכים מיוחדים, וגם אפשרויות רכיבה לשאר הילדים.

בריאות פעם בשבוע מתקיים יום ספורט לכל הילדים, הכולל עבודה על תנועה במרחב, מודעות לגוף וקואורדינציה.
 _________


עיתונות קיבוצית


גיליונות אחרונים
ארועים קרובים