חוב על שרטון

אריק בשן

 

חבר גבעת-השלושה תבע לפרק את חברת הספנות הקיבוצית "תרשיש" (שאינה פעילה כבר 15 שנים), מכיוון שלא שילמה לו את זכויותיו * בית המשפט אישר


בית המשפט המחוזי בתל-אביב הוציא השבוע צו כניסה להליכי פירוק ל"תרשיש", חברת תעשיות וספנות הנמצאת בשליטת התק"ם. הצו ניתן לבקשת יואל איציס, חבר גבעת-השלושה, שפנה בעניין זה לאחר שלא שולם לו סכום של כ-250 אלף ש"ח, כפי שנקבע בפסק דין שניתן בבית הדין האזורי לעבודה בחיפה לפני כשלוש שנים.

 

איציס טען בבית המשפט כי הוא שירת על אוניות החברה בין השנים 1958 ל-1990. ב-1991 הגיש תביעה לבית הדין האזורי בגין עילות שונות: פיצויי פיטורין, הפרשות לקרן השתלמות והפרשות ל"מבטחים". בית הדין פסק, כאמור, כי על החברה לשלם, אלא שתשלום זה לא הועבר לתובע, שעקב כך פתח תיק הוצאה לפועל. גם ההוצאה לפועל לא ממש סייעה לאיציס להשיב את חובו האבוד, זולת מימוש כספי שולי בסך 3,300 ש"ח. עילות אלה, טען התובע, מצדיקות את פירוקה של החברה - ותביעתו נענתה. 

 

עו"ד מרדכי אינגרם, פרקליט התק"ם: "תרשיש מכרה את אוניותיה במהלך 1991 והפסיקה כל פעילות בענף הספנות באביב 1992. כעת, כבר הרבה שנים, אין לחברה נכסים והיא לא פעילה, ולכן הפירוק היה צפוי".

 

יואל איציס אומר כי החלטת הפירוק של בית המשפט תאפשר לו לפנות למוסד לביטוח לאומי ולקבל ממנו את זכויותיו, המעוכבות זה שנים רבות.
 _________


עיתונות קיבוצית


גיליונות אחרונים
ארועים קרובים