יופי של אנרגיה

קרני עם-עד

 

"פראניק הילינג" היא שיטה לטיפול במגוון בעיות רפואיות ונפשיות * והאנרגיות המועברות בה משפיעות גם על צמחים(!) * אורנה אילן מראש-הנקרה התוודעה אליה בהודו, ופתחה מרכז טיפול אישי וקבוצתי בקיבוץ


אורנה אילן (ראש-הנקרה) מאמינה בשינויים, בעיקר כאלה שמתחילים בתוכה, ולכן תמיד הקפידה להחליף עיסוק מדי שלוש שנים. אילן מאמינה גם בשינוי תודעתי של החברה שבתוכה היא חיה, ולכן נטלה על עצמה בשנת 1998 את תפקיד רכזת המשק של קיבוצה. אחר כך שימשה כמנהלת הרכש במפעל לייצור דיסקים בכרמיאל, ועד לפני כחודש כיהנה כמנהלת הקהילה של מבוא-חמה. בין המשרות האלה, בשנת 2004, הצטרפה לבעלה שעבד כמדריך חקלאי בהודו, למשך חצי שנה. פסק הזמן שלקחה מניהול המערכות השונות חולל בה את השינוי האמיתי. מאישה נחושה, שרגליה על האדמה, הפכה לאשה רוחנית שמאמינה באנרגיות ומגייסת אותן לטובת ריפוי ותמיכה. ממש בימים אלה היא פותחת בביתה מרכז טיפול אישי וקבוצתי בשיטת "פראניק הילינג", או בקיצור: "פראנה".

 

אביחי אילן, בעלה של אורנה, יועץ לחקלאות וביוטכנולוגיה, נשלח להודו בשנת 2003, כדי לייעץ לחקלאים "קטנים" כיצד להתפרנס מנחלתם. את החודש הראשון בצפון מזרח הודו הקדישו אורנה, אביחי, ושלושת ילדיהם לטיול משפחתי באזור טראסות האורז. אחר כך חזרו הילדים הבוגרים לארץ, ואורנה החליטה לשהות לצד בעלה עוד חצי שנה. "הייתי עסוקה בעיקר בלא לעשות כלום", היא נזכרת. "פעם ראשונה עם עצמי, בלי מחויבות לקהילה ולפרנסה. חלפו הימים, חיפשתי עיסוק 'בשביל הנשמה', ובעלת הבית שאצלה התגוררנו - ד"ר לרפואת נשים, שהעידה על עצמה כמאוד רציונאלית - הפנתה אותי ל'מאסטר' בשיטת ה'פראניק הילינג', שטיפל גם בראש ממשלת הודו. עד אז אומנם למדתי קצת 'רייקי' והתעניינתי בצד הרוחני של החיים, אבל לא התעמקתי בטיפול אלטרנטיבי. אל מרכז ה'פראניק', שממוקם בבית דירות, הלכתי בלי הרבה ציפיות".

 

ש: תני לי לנחש, ואז הייתה לך הארה?

אורנה אילן: "ממש כך. הגעתי לבית דירות רגיל, פשוט. ראיתי בכניסה אנשים ממתינים, כמו בקופת חולים. כשנכנסתי לחדר ראיתי את המאסטר 'ראג'יני' יושב מאחורי שולחן כתיבה. מולו ישב איש זקן וכפוף. הוא התחיל לעשות תנועות שונות מסביב לזקן, ותוך כדי כך סיפר לי שמדובר בטיפול שעובד על גוף האנרגיה, שאותו המציא מהנדס כימיה מהפיליפינים (צ'ואה קוקו סוי), והיא מיושמת במקומות רבים בעולם".

 

את לבה של אורנה שבו הצניעות שבשיטה, חוסר היומרה. "ב"פראניק" לא מקבלים שום דבר כמובן מאליו ולא מבטלים שיטת ריפוי קונבנציונאלית. כל לימוד ואימון מצריך בדיקה רפואית מוקדמת, ואם אין הצלחה, המרפאים מכוונים לבית חולים או אל רופא מומחה. בקליפורניה משתמשים בשיטה לטיפולי פנים ויופי, ואילו בפיליפינים משקמים באמצעותה אנשים אומללים. בהודו דואגים שבכל כפר יהיה מרפא הוליסטי ב'פראניק'. השיטה הזו לא באה לעשות כסף, ועובדה היא שמי שלומד את ה'פראניק הילינג' מעביר אותה לאחרים, שגם הם מסוגלים, אחרי כמה 'קורסים', לטפל בעצמם או בבני משפחתם או להעביר את התורה לאחרים".

 

אורנה הייתה האישה המערבית היחידה בין ההודים שבאו ללמוד את רזי השיטה. "זה היה מדהים", היא נזכרת בגעגועים, "במשך יומיים תרגלנו ניקוי אנרגיה בזוגות, והוספת אנרגיות ללא מגע. בהפסקות הוגש אוכל הודי משובח. לאחר מכן היו עוד שתיים-שלוש סדנאות מרוכזות, של יומיים. על ההתחלה ראיתי הילות מסביב לראשי האנשים בקבוצה. נשימתי נעתקה. אצל חלקם זו הייתה הילת אור מעט מרוחקת מהראש, כמו ענן, ואצל אחרים קרובה ממש. גם כשעצמתי את העיניים המשכתי להבחין בהילה. המשתתפים האחרים בכלל לא התרגשו. הם הרי מתייחסים להילות כדבר מובן מאליו. יש שאפילו מבחינים בצבעים. מאוחר יותר גם אני ראיתי אצל אחת המודרכות שלי הילה גדולה, יפה במיוחד, עם פס זהב מסביב".

 

ש: מתי צריך לנקות אנרגיה ומתי יש להוסיף?

"מצב של חולי, או מצב בעייתי אחר, נובע מחוסר איזון: עודף אנרגיה בגוף, או פחות מדי אנרגיה. כל אחת מהצ'אקרות בגוף מטופלת בנפרד - בטן, ראש, גפיים, וכיו"ב. ברמה יותר גבוהה עובדים עם התכוונות אל 'צבעים', כמו להתקשר בסלולארי בלי חוט. עדיין איננו מבינים איך זה קורה, אבל זה עובד".

 

ש: דוגמאות, בבקשה.

"באה אליי בחורה שלקתה ב'מרפק טניס' (tennis elbow), שהיא דלקת מאוד מציקה בגיד. אני הרי לא מאבחנת, ודאי לא רופאה, אז היא תיארה לי את הכאב והמיקום. בדקתי את שדה האנרגיה סביב לזרוע וחשתי בעומס גדול, מחוספס, קשה. 'ניקיתי' את האזור, חיזקתי אותו, ולאחר ארבעה טיפולים זה עבר כלא היה. קשה לי לומר אם הדבר היה קורה גם ללא הטיפול שלי. ופעם, כשאביחי סגר לי במקרה את דלת הרכב על היד - אתה יודע, כאבי תופת, שטף דם כחול, שפשוף - התחלתי לנקות ולהוסיף, להוסיף ולנקות. בבוקר קמתי ולא היה סימן למה שקרה. האזור היה נקי לגמרי".

 

ש: זה פועל רק על אנשים?

"בהודו עשיתי טיפולים גם לצמחים. העמדתי שני שתילים באותו אזור בבית, עם תאורה זהה. על אחד מהם ביצעתי 'המרצת גידול' דרך הטענת אנרגיות בצבעים. במהרה הוא התחיל להגיב והצמיח עלעלים רבים, בעוד שהשתיל השני נשאר כמעט קירח. הייתה לי הרגשה לא נעימה לגבי הצמח, אז הפסקתי. זה הזכיר לי גידול סרטני".

 

לאחר חצי שנה בהודו חזרה אורנה אילן לקיבוץ, בכוונה לעסוק ב"פראניק הילינג", אבל הסתבר שקשה להתפרנס מזה. "לקחתי לי פסק זמן של חצי שנה כדי להירגע מהעוצמה של הודו, ואז התחלתי לחפש חצי משרה, במטרה להקדיש את החצי השני לטיפול. במקרה ראיתי את המודעה של מבוא-חמה על ניהול קהילה, פניתי לראיון והתקבלתי. הטיפול בקהילה, בשינוי אורחות החיים, 'כבש' גם את החצי השני של השבוע. רק עכשיו, כשסיימתי את הטיפול בקיבוץ, התפניתי לטפל באנשים".

 

האמת, באתי "סקפטי" ויצאתי מבולבל. אורנה ביקשה שאבצע כמה פעולות של לחיצה, ניעור, הצמדת אצבעות, מישוש האוויר בין כפות הידיים. ככל שנקפו הדקות הרגשתי איך נוצר בין ידיי מעין כדור ספוגי, ממשי, אותו אני מעסה מבלי יכולת להצמיד את כפות הידיים זו לזו. ואני עוד נחשב לאפיקורוס מוחלט.

 

פראנה לכל עת

 

כל פראנה והצ'אקרה שלה

 

"פראנה", בסנסקריט, משמעה "אנרגיית החיים". זוהי אנרגיה חיונית, שהגוף משתמש בה לריפוי ולתפקוד בריא. קיימות "פראנות" שונות, כמו: "פראנת אוויר" - הנקלטת בריאות באמצעות הנשימה, ובצ'אקרות (מרכזי האנרגיה) של גוף האנרגיה המקיף את הגוף הפיזי; "פראנת השמש" - ממריצה ומחיה את הגוף כולו (די בחשיפה של עשר דקות ביום לשמש כדי לשפר את אנרגיית הגוף); "פראנת אדמה" - הנקלטת בגוף דרך כפות הרגליים - הליכה ברגליים יחפות על האדמה מגבירה את כמות פראנת האדמה ומשפרת את חיוניות הגוף.

 

"פראניק הילינג" היא שיטה פשוטה אך חזקה ואפקטיבית, המשתמשת בפראנה ובאפשרות להעביר אותה - לחיזוק יכולת הגוף למנוע מחלות ולטיפול במגוון בעיות רפואיות, פיזיות ונפשיות. השיטה מבוססת על העיקרון שהגוף הוא יישות בעלת כושר ריפוי עצמי.

 

לפני כחצי שנה הוסמכה אורנה אילן על-ידי גראנד מאסטר צ'ואה קוק סוי ללמד "פראניק הילינג" בישראל. משתלמי הסדנאות שלה מקבלים תעודות ממרכז שהקים יוצר השיטה.

 

קול הפראנה

 

כך שוקם קולה של הזמרת הקיבוצית * טיפול לדוגמה

 

בין המטופלות שהחמיאו לאורנה אילן והודו לה הייתה זמרת האופרה מקיבוץ צרעה - גל ג'ימס, שהאנרגיה הטעינה אותה ואפשרה לה לחזור ולשיר אחרי שקולה נאלם לפתע. גל טופלה ממרחק בשיטת ה"פראניק הילינג", כשאורנה מעבירה לה אנרגיה שמחזירה לה את קולה האבוד. השתיים לא נפגשו מעולם ואת הצלחת הטיפול חלקו באינטרנט - אבל עובדה היא, שבעלת קול הזמיר חזרה לשיר ואף זכתה בפרס הראשון ב"פסטיבל האביב". המרפאה רשמה לעצמה עוד הישג מוכח, המצטרף לרבים אחרים.
 _________


עיתונות קיבוצית


גיליונות אחרונים
ארועים קרובים