"אני אוהב כך סתם לשיר"

כתב "הדף הירוק"

 

מכללת אורנים מציינת יום הולדת 96 למרים רות ז"ל, שתרמה את אוסף ספרי הילדים שלה למכללה. באוסף למעלה מ-3,000 ספרי ילדים 


בחודש נובמבר האחרון הלכה לעולמה סופרת הילדים מרים רות. לו הייתה בחיים הייתה רות חוגגת החודש את יום הולדתה ה-96.

 

רות, מבכירי החוקרים של ספרות הילדים, הוציאה עשרות מחקרים וספרי הדרכה העוסקים בחינוך, לצד ספרי ילדים שהפכו קלאסיקות, כמו "מעשה בחמישה בלונים" (שנבחר לא מכבר לספר האהוב ביותר על ילדי ישראל), "תירס חם", "הבית של יעל", "שון לא רוצה לישון" ועוד ועוד.

 

לפני שנים אחדות העבירה רות את אוסף ספרי הילדים הייחודי שלה למכללת אורנים. האוסף כולל למעלה מ-3,000 ספרי ילדים מכל רחבי העולם, ביניהם ספרים קלאסיים בעיבודים שונים, ספרים מאויירים, ספרים עבריים ולועזיים מתחילת המאה וספרי מחקר בנושא ספרות ילדים מכל העולם. זהו אוסף נדיר מאוד, המוצג דרך קבע בספריית אורנים, פתוח ונגיש לקהל.

 

"הרומן" של רות עם מכללת אורנים החל לפני שנים רבות. רות עלתה לארץ מסלובקיה בגיל 21 והייתה בין מקימי שער הגולן. היא הייתה מראשוני המורים באורנים וייסדה את המרכז לספרות ילדים במכללה. רבים מן המרצים במכללה היו תלמידיה.

 

בשנת 2001 החליטה רות לתרום את אוסף הספרים הנדיר שלה למכללה, הנחשבת למכללה לחינוך המובילה בישראל. לרגל יום הולדתה ה-96 ב-16 בפברואר תקיים המכללה ביום חמישי 16.2 בין השעות 14:00-8:30 במכללת אורנים בקריית טבעון, כנס לזכרה תחת הכותרת "אני אוהב כך סתם לשיר".

 

בין האורחים בכנס סופרות הילדים מיריק שניר, עדנה קרמר ומירה מאיר, החוקרת ד"ר צביה ולדן, ד"ר יעל נוב, חוה יסעור, רואי עברי ורבים אחרים.

 

בין הנושאים שיעלו בכנס: הקשר בין סופר למאייר, מרים כמעצבת ז'אנר, פעילות החושים ביצירתה של רות, לשונה הייחודית של רות, סיפורים לצורכי התפתחות הילד, האזנה לילדים כמקור השראה ועוד ועוד.

עיתונות קיבוצית


גיליונות אחרונים
ארועים קרובים