דילוג לתוכן העיקרי
fw_before_content
content

קיבוץ כפר עזה

פרויקט בניה במתחם ההרחבה
כפר עזה
כפר עזה

קיבוץ כפר עזה הוקם בשנת 1957. בט"ו בשבט של אותה השנה ניטע כאן האילן הראשון, אשר מסמל מבחינת התושבים עד היום את יום הולדתו האמיתי של הקיבוץ.

למרות היותו יישוב צמוד גדר, כפר עזה הוא קיבוץ מבוסס כלכלית. עם בעלות שליטה על מפעל הפלסטיק "כפרית", שמחזורו העסקי עומד על למעלה מ-700 מיליון שקלים בשנה, ועל חברת ההגברה והתאורה, "סינקופה", מהגדולות בתחומה בישראל.  אולם למרות זאת, נראה כי סיפור ההצלחה של כפר עזה הוא בראש ובראשונה הקהילה.

בכפר עזה מתגאים בכך שהקהילה כאן עוטפת את השגרה היומיומית באין ספור פעילויות חברתיות לאורך השנה. חיי התרבות והחברה שוקקים, החגים נחגגים ביחד, ולכל חג מסורות מיוחדות המטופחות מזה למעלה מ-60 שנות קיבוץ.

לפני כעשר שנים הקיבוץ קיבל החלטה להגדיל את מספר החברים המתגוררים במקום. הפרויקט הממתין למשפחות הוא במסלול של קליטה לחברות בקיבוץ. השכונה ממוקמת בתוך השטח של הקיבוץ, והבנייה מבוססת על שישה דגמים מודולריים לבחירה (מ-91 מ"ר ועד 180 מ"ר). הבתים נבנים על מגרשים רחבי ידיים, ומרבית הפיתוח התת-קרקעי בשטח הושלם לחלוטין.

כפר עזה עבר הפרטה לפני כעשר שנים והיום הוא קיבוץ מתחדש לכל דבר ועניין. כל אחד מהחברים אחראי על פרנסתו, ובמקביל ישנם תחומים בהם ישנה עדיין שמירה על ערכים של ערבות הדדית ודאגה לחבר.

בשנים האחרונות הגיעו לקיבוץ הרבה מאוד משפחות צעירות עם ילדים. גני הילדים "הומים מתינוקות" ומוסדות החינוך צמחים וגדלים. הורים לילדים ימצאו בכפר עזה את השילוב המושלם שבין חיי קהילה, מערכת חינוך עוטפת, חופש ועצמאות. בקיבוץ עצמו יש גני ילדים מגיל 0 ועד העלייה לכיתה א', ולאחר מכן הילדים לומדים בקריית החינוך של מועצה אזורית שער הנגב. לאחר שעות הלימודים או הגן מתקיימת בקיבוץ פעילות חינוך בלתי-פורמאלית, הנערכת גם בימי חופשות וחגים.

איילת שחר-אפשטין
רכזת קבלה וקליטה קיבוץ כפר-עזה
050-7845483
klita@kfar-aza.co.il

מודעה

 

הוספת תגובה חדשה

This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.

5 + 10 =
Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.