דילוג לתוכן העיקרי
fw_before_content
content

שאלות ותשובות- קליטה בקיבוצים

קליטה בקיבוץ
לוגו תנועה

עשרות קיבוצים ברחבי הארץ מזמינים נקלטים חדשים להצטרף אליהם. מרבית הקליטה היא בקיבוצים באזור הצפון או הדרום, וככלל תהליך ההצטרפות כולל שלבי אבחון ומיון, בדיקת יכולת כלכלית ורכישת/בניית בית בקיבוץ.

חשוב לזכור שבהצטרפות לקיבוץ אתם הופכים לחלק מקהילה בעלת מאפיינים ייחודיים – הכוללים זהות ומורשת מקומית, שותפות בנכסים, שותפות בקבלת ההחלטות ושותפות בערבות ההדדית. מעבר לכך, מרבית הקיבוצים מקיימים מערכות חינוך, תרבות, בריאות ורווחה המהוות תשתית לקהילה מלוכדת וחסונה.

 

אנחנו רוצים להיקלט בקיבוץ - איך עושים את זה?

לרשותם אתר הכולל את מפת הקיבוצים (למפה לחצו כאן) וכן פרטים של רשימת הקיבוצים שפתוחים לקליטה (לחצו כאן). מוצע לכם לגלוש לאתרי הקיבוצים כדי להכיר טוב יותר את מאפייניהם בטרם שתציינו את העדפותיכם ובמידת הצורך גם לפנות אליהם ישירות. כמו כן, ברוב אתרי האינטרנט של המועצות האזוריות יש מידע על אפשרויות קליטה בקיבוצי האזור ואפשרות לפנות כדי להתייעץ לגבי קיבוצים קולטים.

 

עוד שני אתרים שיוכלו לסייע לכם:

אתר הבית - אתר מסחרי המפרסם פרוייקטים של קליטה בנייה בקיבוצים ברחבי הארץ וכולל אפשרות למיון גאוגרפי https://www.homee.co.il/

מרכז המידע לנגב ולגליל - שת"פ של תנועת אור והמשרד לפיתוח הפריפריה, הנגב והגליל http://negevgalil.org.il/

 

בהצלחה!

 

תגובות

תהליך קליטה
ירון
איך אפשר לדעת אם התחלנו תהליך קליטה, עברנו לקיבוץ עם הילדים הקטנים, התהליך עשוי לארוך כשנתיים- שכעבור פרק זמן זה לא יאמרו לנו פתאום שזה לא מסתדר, או לא מתאים? מה עושים אז? אנא אנו באים? ומה על הילדים? המשפחה?
קליטה בקיבוץ
חיים שגב
אנו זוג שמעונינים לעבור לגור ולחיות בקיבוץ , אנו בני 62 צעירים ברוחנו ובריאים בגופנו. אנא הפנו אותנו על מנת שנוכל להתחיל בהליכי קליטה. תודה .

הוספת תגובה חדשה

This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.

1 + 8 =
Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.
fw_after_content