דילוג לתוכן העיקרי

ניוזלטר השבוע

לוגו תנועה
 
HEADER
17.08.2017
 
עשרות נערים ונערות הצטרפו לגרעיני צבר בקיבוצים
שרה נתניהו הודתה לקיבוצים ולתנועה הקיבוצית על תרומתם באימוץ החיילים הבודדים
____5
בתמונה: גרעין צבר למעוז חיים. אחד הקיבוצים הוותיקים בתוכנית. כל הכבוד לכל הקיבוצים!
 
בטקס חגיגי ומרגש בהשתתפות 250 חניכי גרעיני צבר, אשת ראש הממשלה הגברת שרה נתניהו, סגן השר מייקל אורן, ראש האגף הביטחוני חברתי במשרד הביטחון משה צין, מזכ"ל התנועה הקיבוצית ניר מאיר, האחראית בתנועה על צבר איה שגיא והממונה על חיילים בודדים יעל אייזנר, מזכ"ל תנועת הצופים קלי כהן ומכובדים נוספים, נפתחה היום (חמישי) שנה נוספת של אחד הפרויקטים הציוניים שמובילה התנועה הקיבוצית בשיתוף עם תנועת הצופים, הסוכנות היהודית, "נפש בנפש" ומשרד העלייה והקליטה.
זאת השנה ה-26 שהקיבוצים ברחבי הארץ מאמצים חיילים מפרויקט "צבר" ואת שנות השירות הצבאי הם יעברו בקיבוצים: כנרת, גבע, מעוז חיים, אורים ניר יצחק, יחיעם, לביא, יבנה ובמושב השיתופי, רגבה בגליל המערבי.
הגרעינים החדשים מצטרפים ל32 גרעינים בהם 387 חיילים בודדים השוהים, במסגרת גרעיני צבר בקיבוצים השונים.
מי שהנחתה את הטקס היא רוני גת שהיתה חיילת בודדה בגרעין צבר בניר יצחק לפני חמש שנים ועדיין משרתת כקצינה בקבע. רוני הזמינה לבמה את אחותה עדי שהגיעה בימים האחרונים להצטרף לגרעין צבר הנכנס גם כן בניר יצחק כדי לברך אותה ליום הולדת ולהגעתה לישראל. האחיות צפו ביחד עם כל הנוכחים בהוריהם מברכים את החניכים החדשים בברכה מוקלטת, שלפתע ההורים נכנסו בהפתעה ואביהם המשיך את הברכה על הבמה.
אשת ראש הממשלה, שרה נתניהו התייחסה בדבריה ארוכות לתרומתם האדירה של הקיבוצים והתנועה הקיבוצית באימוץ החיילים הבודדים של גרעיני צבר בכל רחבי הארץ. 
מזכ"ל התנועה הקיבוצית ניר מאיר בירך החניכות והחניכים הנרגשים ואת העושות במלאכה מטעם התנועה הקיבוצית – איה שגיא ויעל אייזנר והוסיף: "גרעיני צבר קיץ 2017 - עוד חוליה בשרשרת ארוכת שנים שהחלה אי-שם ב-1991 ביוזמתה הברוכה של תנועת הצופים ובשותפות גורמים רבים ומגוונים, מגיעה היום לשלב הביצוע. מיומם הראשון של גרעיני צבר היוו קיבוצי התנועה הקיבוצית והקיבוץ הדתי עורף ייחודי ורב עוצמה למימוש הרעיון הציוני יוצא הדופן, הגלום בגרעיני צבר.
השרשרת נמשכת ואנו גאים להיות שוב חלק מרכזי ביכולת החברה הישראלית להוציא את הרעיון המרשים הזה, מן הכוח אל הפועל. גרעיני צבר – קיץ 2017 , 210 המלש"בים שיתגייסו בתוך שלושה וחצי חודשים, מצטרפים למאות החיילים הבודדים, עולים חדשים וישראלים חסרי עורף משפחתי המתארחים בכל רגע נתון, בקיבוצים".
_____13
מכירים את טבע, קשת וריף?
זאת טבע ממעגן מיכאל, מכירים עוד קיבוצניקים עם שמות מיוחדים? תגידו להם שיכנסו לאתר התנועה ויספרו לכולם
0
 
תכירו, זאת טבע (כן, טבע כמו חברת התרופות, כמו לצאת לטבע) ממעגן מיכאל, יחד איתה בקבוצה יש גם את קשת, ריף ואת הנערה כפיר. מיוחד? או לא ממש? מכירים עוד קיבוצניקים עם שם מיוחד או מוזר או אחר או ייחודי או.... בקיצור תגידו להם להכנס לאתר התנועה למלא את הטופס, ונשמח לספר לכולם כמה הם מיוחדים. או כמו שאומרים אצלנו – הכל בעזרת השם. 
 
 
 
_____13
____________...
בית ספר הר-וגיא במועצה האזורית הגליל העליון

משרד החינוך הכריז על 285 תיכונים כבתי הספר המצטיינים לשנת הלימודים תשע"ז בשל הישגים ערכיים, חברתיים ולימודיים. מהם 19 בתי ספר קיבוציים. ממשרד החינוך נמסר כי הבחירה נעשתה תוך התמקדות בשיעור השיפור הגבוה ביותר, ולא רק בציונים. עובדי ההוראה בבתי הספר יזכו למענקים כספיים.

שר החינוך נפתלי בנט אמר: "במסגרת רפורמת התמונה החינוכית נקבעה שורה של מדדים שנועדו לשקף את העשייה של בתי הספר. מתווה התגמול הדיפרנציאלי כולל שורה של מדדים חינוכיים שמציגים את מכלול העשייה המבורכת של המנהלים והמורים". בנט בירך את המנהלים ועובדי ההוראה המצטיינים והוסיף: "הם חיבקו את תלמידי החינוך המיוחד, חיזקו את המימד החברתי ולא ויתרו לרגע על מצוינות ועל הישגים לימודיים. בשם התלמידים, בשם החברה הישראלית ובשמי אני רוצה לומר לכם תודה".

גבי אסם ראשת אגף החינוך בתנועה הקיבוצית אמרה:
"אנחנו מברכים את צוותי החינוך שעושים עבודת קודש בכל בתי הספר שלנו, גאים בכם ובתלמידים שמגיעים להישגים גדולים הן לימודיים והן בעשייה הערכית והחברתית. גאים ומודים למנהל לחינוך התיישבותי על הובלה חינוכית- חברתית ושמחים לראות כמה בתי ספר מצטיינים יצאו תחת ידיהם האמונות".
 
 
 
 
 
 
_____13
​המשטרה לכדה פורצי כספות בקיבוצים
מזכ"ל התנועה הקיבוצית: "בחודשים האחרונים אנחנו עדים לטרור נגד חקלאים ועל המשטרה להלחם בכך ללא פשרות" 
____________...
חלק מהשלל שנתפס. צילום: דוברות משטרת ישראל 

מזכ"ל התנועה הקיבוצית, ניר מאיר, ברך השבוע על לכידת גנבי הכספות מהקיבוצים בצפון הארץ. "זהו צעד חשוב במאבק בפשיעה נגד החקלאות וההתיישבות החקלאית ואני מברך את משטרת ישראל, אך כמובן שבכך לא די - המשטרה חייבת להכריז מלחמה חסרת פשרות בכל מי שרוצה לפגוע בחקלאי ישראל. בחודשים האחרונים אנחנו עדים לטרור נגד חקלאים, ועל המשטרה להתייחס לכך בהתאם". מזכ"ל התנועה הקיבוצית אמר את הדברים בעקבות חשיפת המשטרה כי לאחרונה עצרה ארבעה חברי כנופיה בחשד לעשרות התפרצויות לקיבוצים ועסקים שונים בדרום ובצפון הארץ.
 
חברי הכנופיה נהגו להיעזר בקלנועיות, אותן גנבו בקיבוצים, על מנת לשנע את הכספת מהמקום. המבצע, שנקרא על-ידי המשטרה "הסכם קיבוצי", כלל חקירה אינטנסיבית ומקצועית שנערכה על ידי היחידה המרכזית במשטרת ישראל לאורך חודשים רבים, הביא בתחילת השבוע למעצרם של ארבעה חברי כנופיה תושבי הפזורה הבדואית בדרום לאחר "מסע" התפרצויות בצפון הארץ.
חברי הכנופיה, לה מייחסת המשטרה עשרות מקרים בהם היו מעורבים בהתפרצויות לבתי עסק ומזכירויות בקיבוצים שונים בדרום הארץ ובצפונה, גנבו על פי החשד ממקומות אלו סכומי כסף רבים שחלקם אוחסן בכספות אותן נטלו תוך שהסתייעו בשינועם על ידי טרקטורונים וקלנועיות, אותם גנבו גם כן בקיבוץ.
ח"כ איתן ברושי הוסיף: "פגשתי אתמול את מפקד מג"ב וקציני המטה הבכירים כדי לדון בדרכים למיגור התופעה. בדיון השתתף גם קב"ט המועצות האזוריות וסיכמנו על המלצות וצעדים חשובים ביותר לחיזוק המניעה, האכיפה והענישה. נדרשים צעדים ומשאבים נוספים כדי למגר את התופעה. 
 
 
 
 
 
 
_____13
מטה התנועה סייר בקיבוצים העירוניים באזור ירושלים
"מקווים כי בקרוב יתווספו עוד קיבוצים כאלה בערים נוספות"
____________...
 בתמונה: מטה התנועה בחממה בקיבוץ ראשית בירושלים

מטה התנועה הקיבוצית, בהשתתפות נציגים מאגפי התנועה השונים, סייר בשבוע שעבר בקיבוצים העירוניים באזור ירושלים – קיבוץ "ראשית" בשכונת עיר גנים בבירה, וקיבוץ "תמוז" בבית-שמש.
מטרות הסיור והמפגש עם חברי הקיבוצים העירוניים היו ללמוד כיצד קמו קיבוצים אלה, עם איזה קשיים הם התמודדו, כיצד פתרו את האתגרים השונים בדרך להקמתם כקיבוצים עירוניים ואיך הם מקיימים את עצמם כיום.
בנוסף, ביקשו אנשי המטה ללמוד מקרוב על הפעילות החברתית והחינוכית בה מעורבים חברי הקיבוצים והיתרונות שבביצוע פעילויות אלה מתוך הסביבה העירונית.
קיבוץ ראשית הוקם לאחר השבר החברתי הגדול של מלחמת יום כיפור, במטרה להיאבק על דמותה של החברה הישראלית ולפעול לצמצום פערים חברתיים וקרוב לבבות בין "השבטים".
חברי הקיבוץ בחרו להתיישב באחת משכונות המצוקה הקשות ביותר בירושלים, באזור מוכה סמים וזנות, וצעד אחרי צעד בנו את האמון עם התושבים ויחד עמם התחילו במהלך לשינוי פני השכונה, בהיבטים הפיזיים, החברתיים והחינוכיים. כיום מפעיל הקיבוץ 9 גנים ומנהל את ביה"ס בשכונה. מערכות החינוך שמפעיל הקיבוץ הפכו במרוצת השנים למערכות המבוקשות ביותר בעיר. לאחרונה הקים הקיבוץ בעזרת קיבוץ משמר העמק ואביטל גבע מעין שמר, חממה חינוכית, הצמודה לביה"ס ומהווה מוקד משיכה לילדי השכונות מסביב ופינה ירוקה ופורחת בלב הבלוקים והבטון. בהקמת החממה וגן ירק אורגני ובהפעלתם סייעו ומסייעים גם מפעל "פלרם" של רמת יוחנן, תשלובת "נטפים" של חצרים-יפתח-מגל, "פלסאון" של מעגן מיכאל ו"ביו-בי" של שדה אליהו.

בקיבוץ תמוז בבית שמש, פגשו אנשי המטה את חברי הקיבוץ שסיפרו על השתלבותם בעיר הולכת ומתחרדת ועל המאבקים הקשים על דמותה של העיר.
המשנה למזכ"ל התנועה, גיל לין, הודה לחברי הקיבוצים תמוז וראשית, והביע תקווה כי "בהמשך להחלטת ועידת התנועה הקיבוצית לפעול להקמת קיבוצים עירוניים ולצירופם של הקיבוצים הקיימים לתנועה הקיבוצית, נראה בקרוב דוגמאות נוספות של קיבוצים עירוניים בישובים שונים." עוד הוסיף לין כי "יש כיום מספר גדול של שותפויות קהילתיות משימתיות שכבר פועלות בשטח, והתנועה הקיבוצית רוצה ויכולה לסייע להן להתארגן ולהתפתח, אנו מזמינים את הקבוצות לחבור אלינו ולהצטרף לתנועה הקיבוצית".
 
 
 
 
 
 
_____13
שיתוף פעולה בין התאחדות הסטודנטים לאגף הצעירים בתנועה הקיבוצית
הצטרפו לעשייה משמעותית וחיי קהילה תוססים!
הסטודנטים של תוצרת הארץ מזמינים אתכם לעשות זאת כבר היום-
צפו בסרטון:
____________...
_____13
_____13
קול קורא לנציג/נציגת הציבור במזכירות התנועה
 
 
____________62
 

לאחרונה נבחרה אחת מנציגות הציבור במזכירות התנועה, הדס דניאלי-ילין, למנכ"לית התנועה. ועדת הגיוס הרחבה בראשות שיבולת אדלמן-שופט מחפשת נציגת/נציג ציבור שיחליפו את הדס, בעדיפות לממלא תפקיד בכיר פעיל באחד הקיבוצים. 
המעוניינים והמעוניינות להציע את עצמם/ן מוזמנים לפנות למייל - 


shiboletsh@gmail.com
 
 
_____13
בואו למחזר את צינורות ההשקיה הישנים
____________62
"בשדות רבים בקיבוצים מונחים עשרות צינורות השקיה של שלושה צול שאין בהם שימוש, אנחנו נשמח לאסוף אותם כדי לעשות בהם שימוש עיצובי במתחם OpenValley שאנחנו מקימים באזור התעשייה קיסריה", אומר היזם ונשיא אלביט לשעבר, יוסי אקרמן. 
 
מתחם OpenValley הוא מתחם יזמות, השראה ועסקים. המתחם הוקם ע"י היזמים יוסי אקרמן ואופיר דובובי, אנשי עסקים חדורי אמונה ורצון להשקיע, לקדם ולפתח את אזור הצפון. היזמים הם תושבי עמק יזרעאל שהחליטו לא לחכות להשקעות המדינה באזור, וייסדו מתחם עבודה מעוצב ומצויד בתשתיות טכנולוגיות וסביבת עבודה מתקדמת. 


יש לכם צינורות מיותרים? צרו קשר עם זוהר-
 
טל. 077-2492540
נייד. 052-3816104
פקס. 077-2492541
דוא"ל. zohar@openvalley.co.il
 
 
 
 
 
 
_____13
מזל טוב לקיבוץ בית ניר!
________28
מתוך חגיגות השישים שנחגגו בשבוע שעבר בבית ניר

מזל טוב לקיבוץ בית ניר שחגג השבוע שישים שנה לעלייתו על הקרקע. בית ניר הוקם על ידי גרעיני השומר הצעיר ב-11 באוגוסט 1957. הוא נקרא על שם מַקס אִיזִידוֹר בּוֹדנְהיימֶר (לפי תרגום שמו מגרמנית לעברית), אשר נמנה על עוזריו הראשונים של בנימין זאב הרצל, והיה ממייסדי ההסתדרות הציונית וממנהליה הראשונים של קק"ל.
האירוע צוין בסופ"ש שלם של חגיגות, שהחלו בתערוכה בארכיון הקיבוץ בה שוחזר "חדר ההורים" הקיבוצי המיתולוגי ותערוכת אמני בית ניר לדורותיהם והמשיכו במופע חגיגי ומיוחד בהשתתפות מעל למאה חברי וילדי הקיבוץ בהובלת במאית וארבע מפיקות- כולן חברות הקיבוץ. מזכ"ל התנועה ניר מאיר השתתף אף הוא באירוע וברך את הקיבוץ וחבריו ביום חגם. החגיגות נחתמו באירוע לכל המשפחה בבריכה המקומית. יודעי דבר מספרים שחגיגות כאלו לא נראו כבר שנים בבית ניר וכי בשבוע האחרון כולם מהלכים שם מחויכים במיוחד. 
הקיבוץ מפורסם במפעל "גניר" (משותף עם קיבוץ גת) המייצר מיצים טבעיים ומוצרי פרי שונים לשוק המקומי ולייצוא. בשוק המקומי נמכרים המיצים תחת המותג "פרימור" יחד עם קיבוץ גן שמואל. 
בקיבוץ כ-600 חברים, תושבים וילדים. יום הולדת שמח!
 
 
 
 
_____13
________28
והפעם... "טעמי הבית"- מעדניית אוכל ביתי בקיבוץ שער העמקים
 
 
מעדניית טעמי הבית מציעה אוכל ביתי, טרי ומזין העשוי בעבודת יד, ללא חומרים משמרים.
התפריט מתחלף מידי שבוע וכולל מגוון עשיר של מנות עיקריות, בשריות וצמחוניות, תוספות חמות, תבשילי ירקות, סלטים, מאפים וקינוחים.
מעדניית טעמי הבית הוקמה ב-2001 וצברה במהלך השנים אלפי לקוחות קבועים. מושם בה דגש על ניקיון, לצד שירות אדיב ומקצועי והקפדה יתרה על איכות האוכל.

במהלך השבוע מוצעים במעדנייה בנוסף לתפריט הרגיל, גם מעדני בריאות המבוססים על דגנים מלאים. בסופי השבוע בתפריט מאכלים חגיגיים לארוחת השבת. בחגים מעדניית טעמי הבית יוצאת עם תפריטים אופייניים לכל חג, הכוללים מאכלים מסורתיים לצד חידושים קולינריים.

אנו מקבלים הזמנות לאירועים, למסיבות קטנות וגדולות ולאירוח של הרגע האחרון.

המעדנייה נמצאת בקיבוץ שער העמקים הסמוך לקריית טבעון, כ-20 דקות נסיעה מחיפה והקריות. מהמעדנייה נשקף נוף ירוק ויפיפה וניתן לטעום מכל המעדנים לפני הקנייה, ולהתכבד בפינת הקפה/תה שלנו, לנוחיותכם. 

--------
רוצים שהעסק שלכם יפורסם בפינה זו?
שלחו אימייל עם כמה משפטי הסבר על העסק בצירוף תמונות
השאירו פרטי התקשרות, מייל וטלפון על מנת שנוכל לחזור אליכם.
haim@tkz.co.il
 
 
_____13
 
מוזמנים ומוזמנות לכתוב לנו
יש לכם סיפור מעניין? רוצים לספר על המתרחש בקיבוצכם? להתלונן? לייעץ? לשבח?! כתבו לנו. 
 

הוספת תגובה חדשה