דילוג לתוכן העיקרי
fw_before_content
content

מי שחלם גבעתי, מי שנשם גבעתי

אלוף-משנה איציק כהן מקיבוץ נגבה נכנס ביום ראשון (14.7) לתפקיד מפקד חטיבת "גבעתי": "אני חוזר לבית. היום אני מישיר מבט אליכם – פקודיי – תוך חרדת קודש ונשבע שוב: נשבע שנהיה מוכנים תמיד, ואחת שנקרא – אנחנו נתייצב וננצח"
מי שחלם גבעתי, מי שנשם גבעתי
אל"מ איציק כהן. צילום: דו"צ

טקס החילופים נערך במצודת יואב, במעמד מפקד פיקוד הדרום, האלוף הרצי הלוי, מפקד עוצבת "הפלדה", תת-אלוף סער צור, מפקדים, לוחמים, בני משפחה ומוזמנים נוספים.
 
אלוף-משנה איציק כהן מחליף בתפקידו את אלוף-משנה דוד בר כליפא, אשר כיהן בתפקיד זה במהלך השנתיים האחרונות, יועלה לדרגת תת-אלוף וייכנס לתפקידו החדש כמפקד עוצבת "סיני".

מדברי מפקד חטיבת "גבעתי" הנכנס, אלוף-משנה איציק כהן:"לפני 24 שנים עמדתי כאן, במצודת יואב כטירון. כאן בהתרגשות נשבעתי אמונים למדינת ישראל, כאן פיעמה בי תחושת השליחות, כאן נשאתי את עיניי אל מפקדיי, חלקם נמצאים פה היום ומהווים עבורי דוגמא ומופת, ונשבעתי לעמוד במשימה, לאהוב את אנשיי ולשמור אמונים למדינת ישראל. כעבור 24 שנים שוב אני חוזר למצודה אבל יותר מכך – אני חוזר לבית. היום אני מישיר מבט אליכם – פקודיי – תוך חרדת קודש ונשבע שוב: נשבע שנהיה מוכנים תמיד, ואחת שנקרא – אנחנו נתייצב וננצח. אם נקרא נרדוף את אויבנו ולא נשוב עד כלותם.

בני המשפחות השכולות, פצועי החטיבה, אתם משפחת גבעתי המורחבת מהווים לנו השראה בכל יום. אנחנו נמשיך לחבק אתכם ככל שנוכל, נוסיף לפעול לאורם של אלו שאינם כבר עוד ואני מבטיח כי הקשר ביננו ישמר לעד. חטיבת גבעתי זוכרת את סגן הדר גולדין ז"ל ואת כלל נעדרי צה"ל. אנו נשארים מחויבים למסע שטרם הושלם ונעשה הכל להשיבו לקבורה מלאה בקבר ישראל.

אני מבקש בהזדמנות זו להודות לכם מפקדי. תודה על האמון ועל הזכות לפקד על החטיבה, חטיבת גבעתי. אעשה הכל כדי לממש את אחריותי למול החובה והזכות הגדולה המונחת היום על כתפי. דדו היקר, זכיתי לצעוד לצידך במבצעים מורכבים ולהחליף אותך כמפקד בא"ח גבעתי לפני כחמש שנים. תודה לך חבר יקר על הלמידה ועל התהליך שחוויתי בשנה האחרונה. בזכותך נחשפתי לעוצמת החטיבה האמיתית והיא האנשים הנוכחים כאן בשורות הראשונות. מאחל לך הצלחה רבה בתפקיד הבא, אשרי העם שאלו הם מפקדיו. בני משפחת גבעתי, למול ההשתנות המתמדת האזורית, מחוייבים אנחנו להיות תמיד מוכנים, רלוונטיים, חדי ביצוע וראשונים להתייצב. נידרש לנצל כל רגע פנוי להתכוננות, ליצירה מבצעית ולטיפוח ופיתוח אנשינו המיוחדים. סומך עליכם ובוטח בכם".
 
 

מפקד חטיבת "גבעתי" היוצא, אלוף-משנה דוד בר כליפא: ״משלל התפקידים המבצעיים שביצעתי בצה"ל, גבעתי הייתה לי פסגת שאיפותיי, בית ומשפחה. אני מסיים שנתיים כמפקד החטיבה אך להן חוברות שנים רבות, של פיקוד בכל הרמות. ניצב אני בראש הטור, אך גדלתי בין השורות. מעל במה זאת אני רוצה להעביר מסר חד וברור לאויבנו,  כל מי שינסה להרים ראשו כנגד מדינתנו, יפגוש בצה"ל בכלל ובגבעתי בפרט, כוחות נחושים מאומנים ומצוידים, בעלי עיניים בורקות, מוכנים להכריעו בתחכום ובמהירות. איציק אחי ורעי, אתה קצין משובח ובאמת מיוחד. איציק, יחד לחמנו כתף אל כתף, עמדנו במשימות המבצעיות המורכבות שהוצבו לנו למכביר, היית לי חבר ואיש עצה. אני מעביר לך היום את הפיקוד על הבית, על המשפחה. אלו הם ימיך, אלו שעותיך, במקום בו עברו חיי וגם חייך. תודה לך מפקד הפיקוד הרצי, ולכם בסיוק וסער מפקדי האוגדה, על פיקוד משתף וחופש פעולה, על גיבוי דרישות גבוהות וחניכה״.
 

 

 

הוספת תגובה חדשה

This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.

4 + 1 =
Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.
fw_after_content