דילוג לתוכן העיקרי
fw_before_content
content

התנועה הקיבוצית: "לבדוק את מעמדם של כל מבקשי המקלט, לעשות זאת עכשיו ולשקם את שכונות דרום ת"א"

פליטים
מהפגנות מבקשי המקלט בימים האחרונים

התנועה הקיבוצית קוראת לממשלת ישראל לבדוק מעמדם של כל השוהים הלא חוקיים בישראל ולהשאיר בישראל ולהגן על מי שנקבע שהוא פליט. כמו כן, יש לעשות זאת ללא דיחוי על מנת לפתור הבעיה שכבר נגררת יותר מדי שנים.
מזכ"ל התנועה הקיבוצית, ניר מאיר: "זהו מבחן מוסרי שאסור לנו כיהודים לטעות בו. ההיסטוריה לא תסלח לנו אם נעמוד מנגד כאשר יש חשש לחייו של אדם נרדף ובטח אם ניתן ידינו, בהסכמה או בשתיקה, למשלוח אנשים, נשים וטף אל מותם. 
על ממשלת ישראל לבדוק את כל בקשות המקלט באנושיות הנדרשת ועל פי כללים ברורים ולאפשר לכל פליט את המפלט הבטוח במדינת היהודים. 
הקריטריון לגירוש לא יכול להיות צבע העור והמדיניות לא יכולה להקבע על פי שנאת הזר או התועלת הפוליטית, אלא על פי הצו המוסר והמצפון היהודי - כי גרים ונרדפים היינו בארץ מצרים, בפולין ובמרוקו ושערים רבים נסגרו בפני הורינו וסבינו.  

ערב יום השואה הבינלאומי, על ממשלת ישראל להמשיך ולהיות נאמנה לצו המוסר  ולזיכרון העבר. 
במקביל חייבת הממשלה לשקם את שכונות דרום תל אביב ולא לגלגל את הבעיה לפתחם של אזרחים המתמודדים לבדם עם מציאות בלתי אפשרית.

 

 

תגובות

החלטה חשובה! כל הכבוד!!!!
מיכאל
חייבים לקבל את הפליטים פה. אחרת הם יהיו בסכנת מוות. החלטה חשובה
לבדוק את מעמדם של כל מבקשי המקלט.....
אלי פ.
הם מסתננים לא חוקיים !! אני עדיין לא רואה את הקיבוצים פותחים את שערי המשק לקליטת המונים! שכחתי, יותר קל לקשקש שזה לא נוגע בכם ישירות!! אלה הסובלים מהפשע, האלימות, החוסר אונים זה התושבים העניים של דרום תל אביב!!

מבקשי מקלט
גרי ברנר, קיבוץ חצור
אני מצפה מתנועה הקיבוצית להצטרף ל"מקלט ישראל" ולהיות גורם מוביל. מוכן להתנדב.
השארת הפליטים בארץ
אמנון להב
הדברים שפורסמו בשמנו - התנועה הקיבוצית- הן מילים ריקות אם לא נאמר במפורש - אל תגרשו את מי שכבר כאן! תנו להם אפשרות לעבוד, תנו להם מסלולי הכשרה לעבודות נדרשות כמו בנין! חקלאות! אפשרו להם להשתלב ואז לא יהיו מפגע אלא נכס. ואז גם ניתן יהיה לפתור את מצוקת דרי דרום תל אביב. מדינת ישראל של 8 מיליון תושבים יכולה להתמודד בהצלחה עם 35 אלף - גם פליטים וגם מבקשי מקלט עבודה. נגיד בבירור - אנו נגד הגישה הגזענית שמובילים חוגים דתיים בצרוף הימין - כי אם יש לעם היהודי עדיין איזו זכות לטעון לבכורה ולעדיפות הרי זה רק יהיה עם אותה איכות מוסרית שנעדרת כליל מההחלטה על הגירוש. ולבסוף - גם הקיבוצים יכולים ונקראים לתת כתף לקליטתם של פליטי אפריקה!!!


ש
האם הקיבוצים מסכימים לקלוט כחברים - 20,000 מסתננים ?
צבי גלברד
הממשלה מתכוונת לגרש את מי שלא הגיש בקשת מקלט, או שבקשתו סורבה כי הוא איננו פליט. אם הקיבוצים דורשים להשאירם בישראל, אז נאה דורש נאה מקיים, הקיבוצים חייבים לקלוט כחברים - 20,000 מסתננים, כמו העולים שהגיעו בקום המדינה. לספק להם מגורים, עבודה חינוך בריאות .... אי אפשר להיות בעמדת מטיף "לאהוב את הזר" אך לסרב לקלוט לפחות 20,000 מסתננים .

הוספת תגובה חדשה

This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.

1 + 0 =
Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.
fw_after_content